Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір, заготування та використання соснових бруньок у медичних цілях

Збір, заготування та використання соснових бруньок у медичних цілях

Вавілен Асаговський 25 Апрель 00:21

На вулиці стрімко теплішає, настає справжня весна. В цей час прогулянки лісом надзвичайно корисні і приємні, особливо це стосується молодих і не дуже сосняків. Хвойні гіганти - вічнозелене дерево, однак, як і інші представники флори, в повній мірі набираються сил лише з приходом весни. Саме в цей час на них з'являються переповнені мінералами, вітамінами і ефірними маслами, набряклі бруньки. Бруньки сосни знайшли собі широке застосування у сфері народної і традиційної медицини, а в цій статті ми розповімо, як їх збирати і заготовляти, щоб повною мірою скористатися природною аптекою і зміцнити імунітет. Тепер про все по порядку.

 

Збір та заготування соснових бруньок

Поверхня бруньок луската, і поки ці лусочки ще не розкрилися, їх можна і навіть потрібно збирати. Їх природний колір світло-коричневий, а на зламі - зелений. Часто, бруньки склеєні один з одним клейкою речовиною - смолою, тому на їх збір, краще запастися часом щільних рукавичок, так як соснова смола дуже погано відмивається з рук. Знайти схожий сосняк не складе ніяких труднощів, ці дерева широко поширені в нашій країні, проте їх не варто збирати в межах міста, де дерево вбирає вихлопи автомобілів і викиди шкідливих речовин з фабрик і підприємств.

Сушка бруньок - справа нехитра, і її цілком можна зробити в домашніх умовах, без спеціальних апаратів-сушарок. Для цього достатньо розкласти їх рівномірно на щільному аркуші паперу або картоні, які вберуть в себе всю вологу. Приміщення, в якому проводиться сушка має бути добре провітрюваність і, звичайно має бути позбавлене джерел вологи. Для цього може підійти як балкон, так і горище. Крім цього, для заготівлі вкрай шкідливі сонячні промені, а тому приміщення повинно бути темним. Зрозуміти, що бруньки в достатній мірі висохли можна, поглянувши на їх колір на розломі, який повинен мати коричневий відтінок, без всякого сліду зеленого. Засушена сировина може бути придатною для вживання протягом двох років.

 

Корисні властивості

Заготовлені соснові бруньки містять в собі велику кількість вітамінів В і С, фітонциди, крохмаль, ефірні масла, смоли, дубильні речовини і каротин. Відвари і настої з них відмінно допомагають при кашлі, маючи сильний відхаркувальний ефект. Крім цього, вони є відмінним протизапальним і антибактеріальним засобом, придатні як для внутрішнього, так і зовнішнього застосування, наприклад, для дезінфекції поранень. При прийомі перорально також забезпечують сильний сечогінний і жовчогінний вплив і, крім цього, відмінно допомагає при спазмі м'язів. Мають сильну заспокійливу дію.

 

Застосування

Крім відварів і настоїв на алкоголі, можна робити інгаляції для прочищення бронхів і легенів. Для цього всього 50 грам сировини, поміщається в літрову ємність води і кип'ятиться протягом 15 хвилин. Після цього пар можна вдихати, прикрившись рушником. Подібні інгаляції можна проводити як в дорослому, так і в дитячому віці, протипоказань, вони не мають. Бажаємо вам ніколи не хворіти і завжди бути готовим до будь-яких неприємностей.

Смотрите также:
  226 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Алена