Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір, заготування та використання шипшини коричної для зміцнення імунітету

Збір, заготування та використання шипшини коричної для зміцнення імунітету

Вавілен Асаговський 24 Октябрь 13:17

Друга половина стає завершальною для збору більшості цілющих трав та ягід, тож на плечі досвідчених збирачів, прийдеться багато роботи зі збору та заготування сировини на зимовий сезон, аби якомога краще підготувати організм до стресових змін у погодних умовах, коли імунітет слабне та активно поширюється ОРВЗ. У цій статті ми розповімо про таку рослину як шипшина корична, її поширення країною, збирання та заготування сировини протягом другої половини осені. Далі — детальніше!

 

Поширення та загальний опис шипшини коричної

У наших широтах, шипшина є дуже поширеною рослиною, у якій налічується безліч підвидів, серед яких далеко не всі придатні для широкого використання в оздоровчих цілях. У цій статті мова йде саме про шипшину коричну, що містить у собі найбільшу часту корисних для людини речовин, вирощується для використання у традиційній та народній медицині та є дуже поширеною на території України.

Рослина представляє з себе багаторічний кущ, висотою близько 1,5 метрів. Листя правильної, дещо загостреної, яйцеподібної форми, зелені, восени — з червоними вкрапленнями. Плоди тверді, м’ясисті та продовгуваті, своїм кольором варіюються від помаранчевого до яскраво-червоного. Мають приємний запах та смак, кислуваті, ззовні гладкі, всередині — волосисті. Максимальної стиглості, червоного кольору та маси сягають лише у середині жовтня. Розмножується як за допомогою плодів, так і вегетативним шляхом.

Шипшина корична є дуже невибагливою та морозостійкою рослиною, що здатна зростати у будь-якому ґрунті. У дикому вигляді зрідка зустрічається і у міському середовищі. Основним ареалом зростання є північна Європа та західно-північна частина Азії, проте також широко розповсюджена і у помірній кліматичній смузі. Позаяк рослина є доволі вибагливою до сонячного світла, на порядок більше вірогідності наштовхнутися на неї у лісах із рідкими деревами, на широких галявинах, степу, та лісостеповій місцевості. Може вільно зростати як посеред хвойного, так і посеред листяного лісу, більше плодів приносять кущі, що зростають близько до прісних водойм. Найменше плодів приносять кущі, що зростають у тіні дерев, або посеред щільного чагарника. На території України поширена майже всюди.

 

Збір, заготування сировини на зиму та корисні властивості

Найціннішою сировиною шипшини коричної вважаються саме плоди рослини, кора та листя у традиційній медицині не використовуються. Збір розпочинається ще наприкінці серпня, та закінчується у першій половині листопада, плоди набирають максимальної цінності у середині жовтня, зберігаються на кущі ще протягом довгого часу, особливо якщо в країну прийдуть ранні морози. Найбільшу цінність представляють рослини, що були зібрані у екологічно чистому середовищі, на відкритому просторі.

З плодів рослини у домашніх умовах можна приготувати настої та сиропи, у традиційній медицині виготовлюються пігулки та екстракти, у харчовій промисловості — цукерки. Плоди шипшини місять величезну частку вітаміну С, кількість якого, у рази перевищує лимони та апельсини. Препарати та настої з них використовують як ліки проти цинги та авітамінозу. Задля збереження плодів шипшини на довгу зиму, їх можна засушити, за температури спочатку до +60 градусів, а коли випаруються всі соки — продовжити за температури від +70 до +80 градусів. Заготовлені таким чином плоди та їх рідке та регулярне використання, дозволять якісно зміцнити імунітет, та скоріше вилікуватись під час респіраторних та вірусних захворюваннях. Не рекомендується дітям до 5 років, людям із персональною непереносимістю та алергічними реакціями, а також вагітним жінкам. 

Смотрите также:
193 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото