Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір ягід горобини на початку осіннього сезону

Збір ягід горобини на початку осіннього сезону

Вавілен Асаговський 12 Сентябрь 15:17

Початок вересня та різка зміна погодних умов завжди дається тяжко для імунітету людини. Травникам нашого кліматичного поясу, ще до відчутного похолодання варто створити запаси, які допоможуть підвищити стійкість до простуди та вірусів, позаяк у природи завжди є рецепти та сировина для них, що завжди поруч. У цій статті ми розповімо про корисні властивості, збирання та заготування горобини звичайної, а також про особливості її застосування. Далі — детальніше!

 

Особливості збирання сировини горобини звичайної

Горобина є дуже розповсюдженою рослиною, що широко зростає як у дикому вигляді, та і в садах, що розташовуються навіть у міському середовищі. У дикому вигляді, як сировина, є найбільш цінною, за рахунок екологічно чистого середовища, тож досвідченим збиральникам, що проживають у великих містах, доведеться приділити час її пошуку. Ця рослина зростає переважно поблизу хвойного лісу, рідше у мішаному або листяному, загалом на окраїнах, які розташовані поблизу з джерелом питної води. Представляє з себе дерево невеликого зросту, тіньовитривалого та морозостійкого. Плоди, основне джерело сировини, зберігаються на дереві навіть після опадання листя. Рослина є медоносною, квітне у квітні, плоди ж, у свою чергу, з’являються на початку осені, загалом вже у першій половині вересня. Широко вирощується по всій Україні для прикраси двору або у садах, у дикому вигляді зустрічається всюди, окрім степових частин країни.

 

Збирання сировини та її подальше заготування

Сировину, у вигляді ягід, починають збирати на початку осені, коли плоди стають стиглими та набирають максимального вмісту соку. Плоди збирають разом із плодоніжками, за допомогою гострого ножа або сікачок. Укладають у ящики, таким чином, аби нижні шари не були прим’ятими. Заготування плодів горобини, виконується у два засоби, у залежності від подальшого використання. Для нетривалого тримання, ягоди горобини тримають за температури близької до нуля, та вологості близько 80%. Задля тривалого — плоди сушать за допомогою спеціалізованого обладнання, за температури до 

+60 градусів. Сушені плоди зберігають у мішках або картонних коробах, у сухих, позбавлених сонця приміщеннях. Заготовлену таким чином сировину можна тримати великою масою, до 50кг. За відсутності сушилок, плоди розкладають по підлозі на горищі на картоні у сухому приміщенні та тримають таким чином більше двох тижнів. Варто зауважити, що швидке сушіння допомагає зберегти значно більшу кількість корисних речовин.

 

Використання у лікарських цілях

Плоди горобини містять значну кількість пектильних та дубильних речовин, ефірної олії, вітаміну Р, лимонну кислоту, а також калію кальцію, магнію та натрію. З них готують варення та цукерки. У народній медицині знайшла широке використання у ролі противірусних настоїв, що допомагають під час застуди, а також захворювань нирок, сечового міхура та розладів шлунку. Тривале вживання плодів не рекомендоване, проте регулярне й помірне, як ніщо інше допоможе вам посилити імунітет, покращити роботу шлунку та зберегти добре самопочуття протягом всього холодного сезону!

Смотрите также:
163 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Роман
Автор: Данило