Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір трави грицика звичайного у серпні

Збір трави грицика звичайного у серпні

Вавілен Асаговський 29 Август 10:14

Недосвідченому у подібній діяльності, починаючому збиральнику рослин може бути невідомо, що травники усієї країни, використовують у якості сировини не тільки рідкі рослини, але й ті, що зростають просто поруч, виконуючи у природі роль звичайнісінького бур’яна. Проте зовнішній вид буває дуже оманливим, тож варто звертати увагу й на більш розповсюджені рослини. У цій статті ми розповімо про такий різновид як грицики звичайні, їх зовнішній вигляд, типові місця зростання, збір та використання для підтримання здоров’я. Далі – детальніше!

 

Зовнішній вигляд та ділянки зростання

Грицики звичайні, у залежності від частини країни, можуть бути також відомими як пастухова сумка, дика гречка або горобине око. Представляє з себе однорічну або ж дворічну рослину трав’янистого типу. Ця рослина має два типи листя: прикореневе значно більш довше, зростають прямо перед коренем та кріпиться до однієї частини рослини, виглядають як довгі зазубрені листя на приклад кульбабиних. Прямо посеред прикореневого листя зростає довгий стебель, що може сягати 15см завдовжки. Себель також має своє листя, проте дуже мале, хаотично зростаюче вздовж стеблини маячи декілька центрів зростання по всій своїй висоті. Верх стеблини, у момент квітіння, прикрашає невеличке біле суцвіття, що зібране з чашолистків та оповите маленькими білими пелюстками завдовжки не більші ніж 2-3мм. Період квітіння припадає на червень. Зростає переважно на сонячних ділянках, проте також зустрічатиметься навіть у листяному лісі, позаяк ця рослина відома своєю тіньовитривалістю. Також, широко зростає посеред доріг, трас, залізничних колій, у степу та лісостепу, лісосмугах навколо полів та поблизу селищ. Біля великих міст помічається рідко, частіше у екологічно чистій місцевині.

 

Збір та заготування

Протягом серпня, напередодні осіннього сезону, коли квітіння рослини завершилося, настає час збору листя, що містить у собі велику частку корисних речовин для людини. Процес збирання не має ніяких особливостей, частіше за все її просто скошують косою або зрізають сікачками під коріння, залишаючи останнє у землі. Якщо не пошкодити коріння воно знов з’явиться на наступний рік поблизу місця збору. Зібрану сировину сушать на свіжому повітрі, у сухих приміщеннях із гарною вентиляцією, розклавши її на дерев’яних дошках або папері тонким шаром. Сушіння під відкритим небом не матиме й половини ефекту, тож під час цього процесу потрібно уберегти сировину від сонячних променів.

 

Корисні властивості та засоби приготування

Відвари та настої, у невеликих пропорціях діючої речовини у окропі, використовують зовнішньо, задля спинання кровотечі та внутрішньо, як додатковий засіб під час захворювання легень та порушеннях роботи шлунку й нирок. Настої на воді та соки зі свіжої рослини добре виводять токсини з організму людини та одночасно, допомагають уникнути посилення вірусної діяльності під час застуди зміцнюючи імунітет. Рослина містить велику частку ефірної олії та флавоноїдів, що прискоюють одужання від хвороби та налагоджують роботу шлунку. Добре допомагає по завершенню тривалого курсу антибіотиків. Все ж, бажаємо вам аби відвари з грицики звичайної вам ніколи не знадобилися та завжди бути готовими до всього. Міцного здоров’я!

Смотрите также:
186 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Слава
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Жданюк Андрей