Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та заготування сировини з ромашки лікарняної

Збір та заготування сировини з ромашки лікарняної

Вавілен Асаговський 11 Июль 13:07

Середина літньої пори, приємно спекотна та багата на корисні трави, без сумніву, принесе досвідченим травникам неабиякі плоди та вагомий вклад у річний врожай сировини. Проте у цій статті мова піде про найбільш розповсюджену лікарську рослину на території України, а саме ромашку лікарняну, ділянки де зібрана сировина матиме найвищу цінність, її корисні властивості, склад корисних речовин у рослині та використання у народній та традиційній медицині. Далі — детальніше!

 

Оптимальні ділянки для збирання сировини

Ромашка лікарська є дуже розповсюдженою рослиною, що широко зростає навіть посеред великого міста, також зустрічається у вигляді бур’яну посеред культурних полів, садів та городів. Рослина дуже непримхлива до умов зростання та сонця, достатньо висока, має сильне коріння, через що душить інші культурні рослини. Широко вирощується у медичних цілях на спеціалізованих плантаціях, у тому числі і на території України. У дикому вигляді вважається сорною рослиною. Проте, не дивлячись на широке розповсюдження, збирати її посеред міста та на околиця автомобільних доріг не варто, оскільки як і інші представники рослинного світу, під впливом шкідливих викидів, він втрачає значну частину корисних речовин та вбирає у себе левову частку часток навколишнього середовища. Оптимальним місцем для збирання стануть степ та лісостеп, де вдень багато сонця та зростає переважно низькоросла трава.

 

Збирання та заготування сировини для подальшого використання

У якості основної сировини для подальшого застосування у медичних цілях використовуються суцвіття рослини. Період квітіння ромашки дуже довгий, розпочинається ще у травні та закінчується лише останніми тижнями літа. Квіти акуратно відокремлюють від стебла та збирають у міцні картонні короби, розкладають обережно, щоб нижні шари не були придавлені. Процес заготування краще розпочати якомога раніше та перед цим прибрати з зібраного матеріалу прив’ялі квіти та іншу траву. Сушити можна на горищі, розклавши квіти на папері або картоні таким чином, аби вони лежали не щільно та не торкались одне одного. Сушіння у сухому, захищеному від сонця приміщенні продовжуватиметься 6-8 днів. Строк придатності — 1 рік, після чого сировина почне втрачати свої корисні властивості.

 

Корисні властивості ромашки лікарняної

Основними діючими елементами у ромашці лікарняній є ефірні масла, флавоноїди та сесквітерпенові спирти. Настій готується дуже просто, 2 столових ложки меленого суцвіття на 200мл окропу, застосовується тричі вдень, по дві ложки перед їжею. Має збуджуючий апетит, та одночасно заспокійливий ефект. Застосовується для лікування гастриту, підвищеної кислотності, полегшення болі при травмах та зовнішньо, у вигляді компресів, для усунення запального процесу у ранах, як антисептичний, протизапальний та легкий знеболюючий засіб.

Смотрите также:
127 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Слава