Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

шипшина

Збір та заготування шипшини у лютому

Вавілен Асаговський 28 Февраль 16:19

Не дивлячись на завершення зимового сезону, у лісі ще можна знайти купу спілих ягід, що осипляться лише восени. Продовж всього сезону, більшість з них зберігає свої корисні властивості, тож травникам завжди буде чим себе зайняти, забезпечуючи собі необхідні вітаміни й мінерали. У цій статті мова піде про таку, дуже відому, рослину як шипшина, про те де її варто збирати, та який комплект корисних речовин вона містить, а також про те, у якому вигляді їх вживають. Тепер про все це детальніше.

 

Що з себе представляє шипшина та де її збирати

Шипшина – одна з найрозповсюдженіших рослин України, являє собою чагарник, що здатен зростати у будь-яких умовах нашого клімату. Колір плодів варується від помаранчевого до темно-червоного. Самі по собі плоди залишаються на гіллі до наступу весни, а нові з’являться восени. Ягоди цієї рослини мають витягнуту форму, та містять  у собі найбільшу кількість корисних речовин, а тому й становляться головним об’єктом збору. Окрім ягід, у медичних цілях також використовується кора та коріння. Не зважаючи на схожість у вигляді, у світі зростає більш як 150 видів цієї рослини, з яких на території України представлені лише 50. Найбільше розповсюдження отримали: шипшина собача, шипшина травнева та шипшина корична.

Знайти ці рослини, що мають приблизно однаковий набір корисних речовин, можна й у містах та примістових поселеннях, де їх доволі часто використовують як живу огорожу. Проте, як і всі рослини, шипшина поглинає з оточуючого середовища не тільки все корисне, тому найвищу цінність мають саме ті плоди, що були зібрані подалі від оселень людини та швидкісних трас.

 

Збір та заготування шипшини у лютому

Пік збору сировини шипшини приходиться, загалом, на другу половину осені, проте продовжується до початку весняного сезону. Зібравши певну кількість ягід, приступають до заготування на майбутнє. Задля цього ягоди збирають дуже обережно аби не пом’яти, та якнайшвидше відправляють до сушильного апарату. Оптимальною температурою для сушки є від 80 до 90 градусів. За відсутності спеціального обладнання, користуються піччю, у якій старанно підтримують встановлену температуру. Величезним плюсом сушіння стане тривалий термін придатності сировини, який, у середньому, становить близько двох років.

 

Використання у медичних цілях

Загалом, препарати з шипшини, використовуються задля полегшення під час захворювань кровоносної системи. Загалом, у домашніх умовах готують настої з плодів шипшини. Для цього столову ложку перетертої сировини заливають двома стаканами окропу та залишають на 30-45 хвилин. Головним ефектом від настою стане підвищення рівню крові в організмі, швидше загоєння поранень та  сприяння поліпшенню зору. Препарат є цінним засобом для підвищення імунітету під час легких форм гепатиту. У залежності від гостроти захворювання, вживають по половині стакана на день, від 1 до 2 стаканів загалом.

Протипоказання: препарати на основі шипшини не можна вживати гіпертонікам та людям із підвищеною кислотністю шлунку. Також, зважаючи на негативний вплив на зубну емаль, рекомендується полоскати зуби після вживання настою.

Смотрите также:
392 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Володимир
Автор: Володимир
Автор: Пономаренко Олег