Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та заготування листя кропиви дводомої

Збір та заготування листя кропиви дводомої

Вавілен Асаговський 7 Июнь 09:53

Кропива дводомна — дуже поширена в світі рослина, яка доволі широко використовується не тільки у медицині, але й у ветеринарії, приготуванні їжі, для виготовлення ниток та мотузок і, нерідко, й у виготовленні фарб зеленого та жовтого кольору. Ця рослина дуже терпима як до сильної спеки, так і тіні та різких похолодань. У цій статті ми розповімо про те, які користі властивості зберігає у собі кропива дводомна, де та як її краще збирати, та у якому вигляді вона використовується у народній та традиційній медицині.

 

Цілющий вміст та що саме збирається.

Найбільшу цінність, у кропиві дводомній, представляє її листя, які збираються на впротяж червня або липня, під час квітіння, коли рослина знаходиться на своєму річному піку, та після чого почнеться поступове в’янення. У сировину входить виключно листя, квітки, стеблі, малі та великі, відкидаються одразу, тому як не мають значної цінності. Листя ж, у свою чергу, багаті на дубильні речовини, гістамін, пантотенову та мурашину кислоти, величезну кількість вітамінів С, К, В та каратиноїдів. Як і притаманно більшості представників кропив, доторк до неї почувається як укус бджоли, із послідуючим почервонінням або навіть напуханням шкіри. Це стає ефектом проколу шкіри голками на стеблі та попадання під шкіру мурашиної кислоти, тому збір проводиться лише за допомогою товстих шкіряних рукавичок. Сушка ведеться у сухому, темному приміщенні, при кімнатній температурі або у спеціалізованих сушках при, не більш як, +40 градусах. Заготовлена сировина має залишитись зеленого кольору.

 

Де росте, де збирати

Росте кропива дводомна майже по всій території України, від широкого степу то найщільніших лісів Закарпаття. Рослина дуже швидко множиться, знайти її можна навіть на городах, де вона нерідко виступає частиною бур’яну. В лісах зростає не так щільно, як на полях. Найбільші «колонії» можна зустріти на пасовищах, що розташовані неподалік від листяного лісу. Але, якщо збір сировини проводиться для подальшого застосування у медичних цілях, його збір має проходити у найбільш стерильних умовах. Як і представникам царства грибів, більшості рослин притаманна властивість вбирати в себе абсолютно все, й хороше і погане, що вона отримує з довкілля. Саме тому, не варто збирати листя кропиви дводомної на узбіччях швидкісних трас, у містах, та біля заводів і інших підприємств, що викидають відходи у повітря, землю або воду, поряд із зростаючими рослинами, не дивлячись навіть на всю її цілющість. 

 

Використання в медицині

Загалом, препарати, виготовлені з кропиви дводомної використовуються у препаратах, що націлені на лікування нирок, печінки та різноманітних запалень, як внутрішніх, так і зовнішніх. Традиційна медицина, використовує сировину лише для препаратів, що націлені на зупинку кровотечі та лікування гострих запалень внутрішніх органів. Народна медицина вбачає у цій рослині ширше використання, тут вона використовується як сечогінний засіб, від грижі, при випадінні волосся, ураженнях шкіри, як косметичний засіб та при захворюваннях шлунку і крові. 

Рецепти приготування доволі традиційні, це завжди настої на воді або міцному алкоголі, часто з добавленням меду у різних, але завжди невеликих пропорціях. Протипоказання краще за все узгодити з лікарем, як і рекомендоване дозування. Сліз зазначити, що будь яке лікування кропивою не маж тривати більш як 2 місяці, потім треба зробити тривалу перерву, бо кропива при тривалому застосуванні негативно впливає на кровоносну систему. 

 

Смотрите также:
534 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото