Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та заготування листі та плодів смородини чорної

Збір та заготування листі та плодів смородини чорної

Вавілен Асаговський 5 Июль 09:57

У середині літа, на чагарнику та деревах поступово з’являються плоди. У цьому місяці також завершується процес квітіння більшості представників української фауни. Цінність зеленої сировини, листа, кори, плодів та гілок, зараз сягає свого річного піку, тому досвідні травники не гають часу. У цьому випуску ми розповімо про цілющі властивості смородини чорної, яка сировина з неї використовується в народній та традиційній медицині, та що вона в собі несе для здоров’я людини.

 

Сировина та її корисний вміст

Із початком літнього сезону починається збір листя смородини чорної. Основним їх діючим компонентом вважаються фітонциди, що у поєднанні з цілим рядом вітамінів та ефірного масла доволі ефективно допомагають боротися з захворюваннями дихальних шляхів та запаленнями нирок та печінки. Препарати та відвари з них наділені середнім за силою, та досить безпечним для організму людини, сечогінними властивостями. Допомагають при розладах травної системи та при нервових розладах. Вміст вітамінів та мінералів вражаючий: С, В1, В2, А, Р, К, Е та В9, магній, мідь, калій, залізо та фосфор. Все що потрібно задля зміцнення імунітету.

Зрілі ягоди мають менш сильний ефект, але містять у собі більшу кількість кислот, що наділені сильнішим антибактеріальним ефектом. Особливо корисне вживання молодих, спілих ягід, що з’являються в липні, при застуді та захворюваннях нирок. Також широко використовуються в кулінарії та народній медицині. Практикується збір та сушка для подальшого використання поза літнього сезону. У спілому вигляді, без подальшої заготовки зберігають свої корисні властивості на впротяж місяця. Антибактеріальний ефект спілих ягід настільки сильний, що у закритому приміщенні, здатен на знезараження оточуючого повітря.

 

Збір та заготування про запас

Сезон заготування ягід наступає саме у липні, бо молоді ягоди, що тільки дозріли, містять найбільшу кількість корисних речовин. Термін їх зберігання при цьому продовжується до двох років. Ягоди збирають дуже обережно, пом’яті та ушкоджені відкидаються. Сушка їх, без використання спеціальних приладів, доволі тривала і може тривати два чи більше тижнів. Плоди кладуться у картонну або дерев’яну коробку, що добре захищають від вологи, та залишають у добре провітреному приміщенні, без доступу до сонячних промінів. Оптимальна ж температура у сушках становить від 50 до 60 градусів. Листя ж сушиться при температурі не вище 45 градусів, а термін їх зберігання становить 3 роки.

 

Використання у народній медицині

У народній медицині, використовуються настої та відвари з ягід та листя рослини. При чому настої використовують не тільки внутрішньо але й для запобігання зовнішніх проявів інфекційних захворювань. Відвари на водяній основі вкрай ефективні при простудах та захворюваннях дихальної системи. Стануть добрим доповненням до традиційних препаратів при лікуванні ангіни, діатезі, гастриті, язві шлунку та ослабленні імунної системи. Перед внутрішнім вживанням та самостійним приготуванням настоїв, перед тим як визначитись із дозуванням, слід порадитись із лікарем на привід протипоказань при тій чи іншій хворобі.

Смотрите также:
517 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото