Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та заготування бузини чорної

Збір та заготування бузини чорної

Вавілен Асаговський 15 Август 10:13

Збирання цілющих трав ніколи не втрачало популярності проте це заняття нині більш притаманне традиційній медицині, аніж навіть народній, де й знаходиться його справжнє коріння. Мало хто знає що навколо нас, варто лише вибратись за місто, зростає справжній скарб з безлічі корисних рослин що можуть стати джерелом найкращої профілактики від найпоширеніших захворювань. У цій статті ми розповімо про таку рослину як бузина чорна, що збирають протягом серпня, як її знайти та які корисні властивості їй притаманні. Далі — детальніше!

 

Зовнішній вигляд

Бузина для тих хто не дуже тямить у різноманітті української флори, представляє з себе невелике дерево або чагарник, що може зростати до 10 метрів заввишки, хоча рідко де зустрічається висотою більше 3 метрів. Молоді гілки зелені, буро-сірі з великою кількістю жовтуватих чечевичек. Серцевина гілок біла, м'яка. Листки супротивні, довжиною 20-30 см, непарноперисті, з 5-7 ланцетоподібним; голі або разом з черешком розсіяно-волосисті, зверху темно-зелені, знизу світліші. Квітки дрібні, запашні, жовтувато-білі, сидячі або на квітконіжках, приємно пахнуть, зібрані в густі плоскі щитовидні суцвіття. Плоди - чорні ягодоподібні кістянки з 3-4 кісточками. Квітне в травні-червні, плодоносить в липні-серпні.

 

Поширення та збір

Бузина чорна є дуже поширеною рослиною на території України, що має достатньо теплий та вологий клімат для її зростання. Загалом зустрічається у лісостепі західної частини країни та степу сходу, частково розповсюджена вздовж найбільших водних артерій країни, у Криму та Карпатах. Завдяки тому, що рослина не потребує особливих умов та додаткового пристосування, вона широко культивується по всій південній смузі Європи, особливо Східної, включаючи Україну. Рослину вирощують, загалом по берегам річок, потім плоди та листя використовується у вузьких медичних цілях. Протягом останніх днів літа збирається загалом квіти та плоди бузини чорної. Оскільки це не завжди низька рослина, то сам процес може затягнутися на тривалий час, проте плоди потрібно буде промити та почати заготування якомога скоріше, аби максимально зберегти корисні речовини, що вона містить. Плоди зрізають сікачками, разом із гроном, як і суцвіття.

 

Заготівля та цілющі властивості

Після того як суцвіття та ягоди зібрані, вони ретельно промиваються під проточною водою, під невеликим напором. Ягоди спочатку пров’ялюють та лише потім сушать у спеціальних приладах, за температури до 60 градусів. Квіти навпаки, краще сушити у позбавленому вологи, темному, добре провітреному приміщені, захищаючи сировину від прямих променів сонця. Після сушіння, квіти відокремлюються від гілля, упаковується у картонну або вовняну тару та зберігається у сухому приміщенні. Настої та відвари з плодів та квітів рослини мають одразу два напрями лікування людини: вони використовуються для налагодження роботи нирок та сечепровідної системи, а також для лікування вірусних захворювань легенів, особливо бронхіту. Проте використовується лише як додатковий засіб, у поєднанні із прописаними лікарем антибіотичними засобами та служить для полегження самопочуття та зниження температури.

Бажаємо вам завжди бути здоровими та обізнаними!

Смотрите также:
168 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава
Автор: Олександр
Автор: Сергей