Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та заготування березових бруньок. Їх корисні властивості та використання.

Збір та заготування березових бруньок. Їх корисні властивості та використання.

Вавілен Асаговський 11 Апрель 00:08

Навесні, коли організм людини найбільш вразливий до бактерій та вірусів, які тільки-но починають активізуватися, а також звичайної простуди, імунітет потребуватиме додаткової підтримки. Чого не відняти у травників – то це саме здоров’я, оскільки ці люди найбільш досвідчені у тому як витягнути з навколишньої природи дійсно цінні речі. У цій статті ми розповімо про особливості збору березових бруньок протягом квітня, а також про засоби їх подальшого заготування та використання для підтримки вашого здоров’я.

 

Корисні властивості березових бруньок

У березових бруньках зосереджена величезна кількість вітамінів, мінералів та активних речовин, які перш за все, якнайкраще допомагають зміцнити імунітет людини у той час як віруси просипаються від зимового анабіозу. Усім нам відомо що березовий сік надзвичайно корисний, проте найбільший вміст корисних властивостей наразі зосереджений саме у бруньках. За їх допомогою, перш за все, лікують захворювання дихальної системи, особливо добре сприятимуть найскорішому одужанню, як додатковий засіб до антибіотиків, під час вірусного бронхіту та запалення легенів, які, цього місяця, нажаль, траплятимуться доволі часто. Окрім цього, рідина, настояна на березових бруньках поліпшує роботу сечової та жовчної системи, а також нирок.

 

Збирання та заготування

Звісно, березові бруньки можна не тільки збирати, але й купити вже зібрані, у більшості аптек України, проте бути впевненим у тому що вони були зібрані у правильний час, та зберегли у собі всі активні речовини можна лише зібравши їх самостійно. Найкращим часом для цього вважається перша половина весни, коли бруньки вже набрякли та ось-ось готові випустити молоде листя. Саме у цей час вони представляють найбільшу цінність. Проте, процес збирання не такий вже й легкий, як це може здатися на перший погляд, позаяк для збору лише половини кілограма піде не одна година часу. Збирають їх дуже обережно, без фанатизму аби не нашкодити дереву. Після збору, вони якомога швидше повинні пройти процедуру сушіння, або бути підготовлені до цього, якщо мова йде про природнє сушіння у сухому приміщенні. Загалом, для цього використовуються спеціалізовані апарати, де сировина проходить термічну обробку за температури близько 40 градусів. По закінченню сушіння, березові бруньки придатні до використання протягом двох років, але зберігатися повинні лише у сухому приміщенні, бажано у картонних коробах, що затримують, та добре поглинають вологу.

 

Використання у медичних цілях

З отриманої сировини, виготовляють настої та відвари, на воді та міцному спиртному. Найчастіше використовують настої на кип’яченій, теплій воді, що є найбільш безпечними для організму та окажуть найкращу допомогу під час захворювань нирок. Настої на спиртному роблять для лікування захворювань дихальної системи, а також при лікуванні гаймориту, вживають виключно малими дозами після обіду. Окрім цього, настої на спиртному використовують під час захворювань шкіри, дрібних висипах та ранах, задля найскорішого загоювання. Бажаємо вам залишатися здоровими не дивлячись ні на що, та безпечно прожити цей нелегкий для нашого організму сезон!

Смотрите также:
  256 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Охота и рыбалка
  Автор: Михайло
  Автор: Настя