Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та заготовка ромашки лікарської. ЇЇ використання у народній та традиційній медицині

Збір та заготовка ромашки лікарської. ЇЇ використання у народній та традиційній медицині

Вавілен Асаговський 19 Июль 11:47

Українська флора налічує дуже велику кількість лікарських рослин, які дуже часто зустрічаються у дикому вигляді, можуть зростати у безкрайніх полях та навіть у якості бур’яну на городах у сільській місцевості та навіть великих містах. Однією з таких рослин, що зустрічається майже всюди є ромашка лікарська. У нашій країні її також вирощують штучно, на великих плантаціях, заради подальшого використання у медичних цілях. У цій статті ми розповімо про те чим ціниться ця рослина, та що, як і де досвідчені травники збирають за заготовлюють для використання у традиційній та народній медицині. Тепер про все по порядку.

 

Цілющі властивості ромашки лікарської

Ромашка лікарська має безліч цілющих властивостей для організму людини, тому перші відомості про її використання тягнуться до нас ще з давніх часів, а одним із перших її можливості у медицині описував ще Гіппократ. У ті часи, ромашку лікарську (або ромашку аптечну), вже широко використовували задля знеболення та як ліки проти судоми. Трохи пізніше її також використовували вже для лікування укусів неядовитих змій, захворюваннях нирок, жовчного пузиря, язв та болю в очах.

Дійсно, ромашка лікарська має доволі сильний знеболювальний та антисептичний ефекти, через що, препарати на її основі часто використовуються при лікуванні поранень та подразнень шкіри, щоб уникнути зараження. Окрім цього, препарати на ромашковій основі дуже добре відомі своїми седативними властивостями, та нерідко прописуються лікарями при нервових розладах. Ця рослина також використовується як у народній так і традиційній медицині як дуже дієва основа для препаратів направлених на оздоровлення інфекційних захворювань, запалень легенів та шлунково-кишкового тракту. Призначень для використання її цілющих властивостей насправді безліч.

 

Що саме збирають та чому

У період з червня по початок серпня проводиться активний збір квітів ромашки, збирають саме них та саме в цю пору року, тому що саме зараз у корзинках накопичується найбільша кількість ефірного масла, що слугує основним діючим компонентом у лікарняних засобах. Збір проводиться виключно в суху погоду, якщо сировини на полях багато, то найкраще це робити за допомогою широкого гребню. Сушка та заготовлення задля подальшого використання, проводиться у сухих, затінених приміщеннях, без доступу вологи та сонячних промінів. Професійна ж сушка ведеться за допомогою спеціальних сушилок, за температури не вище +40 градусів. На виході, ми маємо 200 грам сировини з одного кілограма зібраних квітів, що, насправді, дуже немало.

 

Використання у народній медицині та протипоказання

Способів використання ромашки лікарсько безліч, з неї роблять відвари та настої, чаї, креми та навіть ванни. Найкорисніший рецепт: 4 ложки сировини заливають 300 мл окропу та підтримують температуру на впротяж півгодини, після чого 10 хвилин охолоджують та зберігають не більш як 2 діб. Цей засіб допоможе у лікування безсоння, при шкіряних захворюваннях, завеликій пітливості, гастриті, та спазмах шлунку.

Увага! Передозування препаратами з ромашки аптечної можуть викликати сонливість та тимчасову слабкість. Препарати на основі ромашки лікарської не рекомендується вживати при під час вагітності та індивідуальній непереносимості. 

Смотрите также:
720 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей