Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір та корисні якості горобини дикої

Збір та корисні якості горобини дикої

Вавілен Асаговський 14 Февраль 15:24

Протягом лютого складно знайти будь-які дикорослі ягоди придатні до вживання. Навіть зимові ягоди, для такого часу рідкість, не кажучи вже про сезонні рослини. Але якщо добре пошукати, то дещо можна знайти. Серед таких рослин можна виділити горобину. Це невелике дерево плодоносить восени, але його плоди можуть висіти на гілках ще дуже довго. Для багатьох тварин, зокрема білок і снігурів це важливе джерело раціону. Поповнити запас вітамінів зможете і ви, головне правильно шукати це дерево. У цій статті ви дізнаєтеся де можна знайти горобину в лютому.

 

Пошук дикої горобини у лютому

Ця рослина зустрічається у вигляді куща або ж у вигляді дерева яке може виростати до 15 м. Таку рослину у лісі відразу можна помітити по великим червоним кистям, присипаним снігом. Звичайно, в лютому ці кисті будуть меншими, позаяк на той час їх склюють дикі птахи, але, тим не менш, зазвичай горобини вистачає і людині, і тваринам. Багато любителів цих ягід знають заздалегідь де розташовується дерево, тому перед ними не стає проблемою його знайти, адже горобина, що росте в лісі, буде куди чистіше і екологічніше ніж та, що росте біля дороги чи навіть у власному городі. Тим же хто йде навмання в ліс доведеться пошукати, тому що це дерево невибагливе до ґрунту та вибирає найрізноманітніші ділянки місцевості. Горобина цілком може зростати в лісі або ж на лісовій галявині.

 

Вплив навколишнього середовища на якість сировини

Найкращім симулом зібрати дику горобину стане прктично повна відсутність гіркоти у смаку. Така горобина найкраще придатна в якості їжі, як в сирому вигляді, так і у вигляді варення. Слід зауважити, що втрачаючи гіркоту, корисних якостей ягоди не втрачають! Цілий набір вітамінів, кислот і ще багато чого можна отримати від цієї дивовижної ягоди. На це дерево сильно впливає навколишнє середовище, тому не варто зривати ягоди, що ростуть поблизу проїзду машин, або ж знаходяться в промисловій зоні. Ягоди, що ростуть в містах теж, досить часто, малопридатні для їжі. Найкраще вибирати рослини, що знаходяться далеко від цивілізації.

 

Використання у медичних цілях

Ягоди горобини використовуються повсюдно, як в народній медицині, так і в багатьох будинках. З неї виробляють варення, джеми, повидла, пастилу, і безліч смачних і корисних продуктів. Але в більшості своїй, цю ягоду використовують в різних цілях не через смакові якості, а через корисні властивості. Горобина допомагає при дуже широкому спектрі захворювань, при проблемах із зором, серцем кровообігом, і безсонням. Так само горобина використовується як засіб для омолодження, розгладжує зморшки і робить шкіру пружною і молодий.

Збір горобини у вересні може бути довгим через пошуки самого рослини. Радимо вам одягнутися тепліше що б не замерзнути під час довгих пошуків, і взяти з собою деякий інвентар, який може стати в нагоді при зборі ягоди: перш за все це садові ножиці, якими буде зручно зрізати грона горобини, а також сумку в якій це можна понести. Найкраще брати тверду поклажу, яка не дасть пом'ятися ягодам. Пішовши за горобиною в лютому, ви зробите дивовижну прогулянку по зимовому лісі і на додачу принесете додому кошик корисних речовин

Смотрите также:
293 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: анатолий
Автор: Вова