Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір шишок вільхи чорної наприкінці зими

Збір шишок вільхи чорної наприкінці зими

Вавілен Асаговський 27 Февраль 10:56

Сезон збору цілющих трав розпочнеться лише за 2 місяці, проте досвідчені травники ніколи не припиняють збирання сировини. У цьому місяці, доки дерева стоять голі, а зелена рослинність тільки починає пробиватись на півдні, вже активно проводиться збір шишок вільхи чорної, також відомої як вільха клейка. У цій статті ми розповімо про те, чому саме збирають шишки цього дерева, та які корисні властивості вони мають для зміцнення здоров’я людини. Далі — докладніше.

 

Зовнішній вигляд та ділянки зростання вільхи

Вільха є дуже розповсюдженим деревом в Україні, це близький родич звичайної берези, тож наш помірний клімат їй дуже підходить. Вона переважно зростає у вологому ґрунті, часто у приболотних місцевостях або по берегам річок та озер. Дерево дуже морозостійке та може зростати у тіні інших дерев, подекуди можна зустріти величезні групи вільхи чорної, при чому як на краю лісу, поряд із великими галявинами, так і посеред інших, високих дерев. Вільха особливо сильно розповсюджена у Поліссі, віддає перевагу низинам, тож у Карпатах та Прикарпатті зустрічається рідше, не дивлячись на достатню вологість, ще рідше зустрічається у лісостепові та найменш часто — у степовій місцевості, й там здебільшого на берегах великих річок. Дерево широко культивується на території нашої країни, на сьогоднішній день запаси цього виду складають більш ніж 4% державного лісового фонду.

 

Збір та заготування

Початок процесу заготування припадає на перші тижні тривалого потепління, в нашій країні цей процес розпочинається вже з першими відлигами лютого, позаяк саме зараз вони набирають найбільшої цінності. Шишки збирають за допомогою звичайних сікачок, відрізаючи невеликі гілочки до яких вони кріпяться. Процес заготування також дуже простий. Сировину розкладають рівномірним шаром на папері або картоні на горищах або у інших, сухих та темних, вентильованих приміщеннях до остаточного засихання. Засушені шишки мають потемнішати та зберегти природний аромат. Придатною сировиною вважається лише та, що не була уражена пліснявою, що зазвичай трапляється за підвищеної вологи у приміщенні, а їх розмір повинен варіюватись від 1,5 до 2,5 см. Найкращим же засобом заготування лікарської сировини з вільхи, є використання спеціалізованих сушилок, в яких підтримується температура до 60 градусів за Цельсієм.

 

Цілющі властивості шишок вільхи та засоби їх застосування

Шишки вільхи чорної містять значну кількість флавоноїдів та жирних олій, яким властиві дезінфекційні та в’яжучі властивості. Це дозволяє використовувати сировину під час респіраторних захворювань та розладів шлунку, сприяють усуненню запалення горла та запаленню слизистих оболонок. Препарати також мають добре виражений кровоспиняючий ефект, тож можуть також застосовуватися як зовнішньо, так і для зупинки кровоточивості ясен. Для самостійного застосування, готують відвари та настої на воді, при сильних захворюваннях приймається по 2 стакани настою на добу, та тільки після попередньої консультації з лікарем.

 Протипоказання: вагітність, період лактації, проблеми з серцем та кровоносною системою, а  також індивідуальна непереносимість. 

Смотрите также:
94 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Олександр
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Жданюк Андрей