Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір плодів та кори калини наприкінці осені

Збір плодів та кори калини наприкінці осені

Вавілен Асаговський 14 Ноябрь 16:42

Калина здавна славиться своїми цілющими властивостями. Ідеальним місяцем для збору плодів цієї, відомої всім, рослини, є саме листопад. У цьому місяці вони остаточно дозріли, наповнилися цілющими властивостями і ще не такі тверді та гіркі на смак. Також цей місяць ідеальний для заготовки плодів на зиму, вони дуже добре зберігаються в холодильнику, особливо поміщені в картонну коробочку, яка поглинає зайву вологу. Також заготовляють на холодну пору року і кору калини, в якій містяться зовсім інші речовини і вітаміни, що роблять її не менш корисною. У цій статті ми розповімо вам де шукати калину в її натуральному середовищі, а також як її використовувати щоб зайвий раз зміцнити своє здоров'я. Тепер про все по порядку.

 

Опис та ділянки зростання у природі

Калина повністю відцвітає в період з травня по червень. Ягоди з'являються в серпні і повноцінно наливаються соком у вересні. У цьому місяці нас цікавлять ягоди і кора цієї рослини. Плід калини кулястий, яскраво-червоного кольору до 1 см в діаметрі. Кісточка плоду округла і пласка. Смак кислувато-солодкий, із гірчинкою. Калина - це чагарник, не більше 3 метрів у висоту. Ця рослина широко поширена у степу та лісостеповій зоні. Також росте в змішаних і листяних лісах, розташованих поблизу водойм. Її можна буде знайти на берегах річок і озер, на узліссях і галявинах, а також неподалік від болотистої місцевості. Рослина активно вирощується у декоративних цілях. 

 

Корисні властивості та заготування сировини

Плоди і кора калини широко використовуються в приготуванні медичних препаратів і мазей. У плодах рослини міститься велика кількість аскорбінової кислоти, цукру, дубильних речовин і органічних кислот. Кора, крім кислот і дубильних речовин, містить смоли, вітамін С і вітамін К, а також глікозид і вібурнін. Заготування кори рослини починається ще в травні. Зрубані гілки ретельно відокремлюють від кори, вона відділяється у вигляді довгих смужок, які потім ріжуть на частини по 10 см. Сушка часто відбувається під відкритим небом, в місцях недоступних для сонця. Для цього відмінно підходять горища і комори. Суха кора дуже ламка на відміну від свіжої. Термін зберігання сушеної кори калини від 4 до 5 років. Плоди збирають саме в цьому місяці. Зараз, вони досягають своєї максимальної величини і корисності. Зібрані плоди в'ялять на відкритому повітрі, потім сушать в духовках, печах і сушарках до сипучого, твердого стану.

 

Застосування у лікувальних цілях

Екстракти з кори калини активно застосовують в медицині як кровоспинний засіб. Подібні препарати можна купити практично в будь-якій аптеці. Також екстракти застосовуються при жіночих хворобах і в акушерській практиці. Внутрішнє вживання в невеликих кількостях відмінно знімає стрес і судоми, їх призначають при неврозах та безсонні. При прояві подібних симптомів, дві столові ложки екстракту розводять в склянці води. Вживається в кількості стакан протягом одного дня. Ягоди рослини вживають як потогінний і дезінфікуючий засіб. У свіжому вигляді, вони стануть відмінною профілактикою проти вірусних хвороб, особливо в осінню пору, коли через перепади погоди захворіти найпростіше. Бажаємо вам не хворіти, бути завжди в тонусі і не забувати, що ліки часто зростають поряд із вами.

Смотрите также:
140 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото