Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір кореня жовтозілля на початку листопада

Збір кореня жовтозілля на початку листопада

Вавілен Асаговський 1 Ноябрь 00:10

У листопаді триває активний збір цілющих ягід і трав. Одне з цілющих рослин, яке корисне було б знати травникам - це жовтозілля. Ця рослина росте в більш південній частині України на півдні Росії і в особливості на Кавказі. Являє собою тонке і непряме стебло довжиною в півтора метра, на якому розташувалися досить великі листи, з трубчастими жовтими квітками, які зібрані в невеликі жовті кошики. У цьому місяці нас цікавить виключно коріння цієї рослини. Ця стаття розповість вам про те, де можна знайти цю рослину, а також які корисні властивості з нього можна витягти.

 

Ділянки збирання жовтозілля

Збір кореня жовтозілля проходить наприкінці осені. Воно любить тінь, тому зростає здебільшого в лісах, серед дерев. Особливо добре він поширився в гірських ущелинах Кавказу, однак був завезений в Україну, де добре поширився, особливо в південній частині країни. Найбільшими корисними властивостями володіють рослини, які виросли в лісистому регіоні. Там, вони набираються сонця і вбирають в себе більше кисню, який дозволяє їм накопичувати і з'єднувати в собі інші речовини, утворюючи цілий комплекс цілющих властивостей. Що вбере в себе рослина, яке виросло біля фабрики або заводу, я думаю, розповідати не варто.

 

Заготовля сировини

Заготівля рослини проходить наступним чином. Треба відшукати рослину в його натуральному, екологічно чистому середовищі. Далі воно ретельно і акуратно обкопується по сторонам невеликою садовою лопаткою, після чого корінь ретельно промивається під проточною водою і залишається в темному, сухому приміщенні, бажано в картонній коробці, яка чудово вбирає вологу. Приміщення повинно бути добре провітрюваним.

 

Медичні властивості та народні рецепти

Жовтозілля цінується за те, що володіє сильними болезаспокійливими і заспокійливі взагалі властивості. Відвари з коріння цієї рослини позитивно впливають на нервову систему, заспокоюючи її і зміцнюючи. Цей ефект досягається завдяки тому, що рослина утворює в собі велику частку алкалоїдів, що володіють значним фармакологічним ефектом, властивим атропіну, який використовується в медицині для виробництва ліків від нервових захворювань. Завдяки атропіну, ця рослина також володіє і спазмолітичними і аналгетичними властивостями. Відвари з жовтозілля також перешкоджають запаленню слизових оболонок.

В основному використовуються настої з цієї рослини. Міцний алкоголь, багаторазово підсилює ефект, на відміну від відвару, який випаровує значну частину корисних речовин. Настоянка на спирту вживається тричі на день, по 30 крапель. Вона відмінно допомагає при шлункових спазмах, спазмах судин, бронхіальній астмі, загостренні виразки шлунка, а також стенокардії. Настій з кореня робиться наступним чином. Корінь рослини ретельно подрібнюється і кладеться в поєднанні 10мг кореня на 100 мл 70% спирту. Настоювання відбувається протягом тижня.

Природа ніколи нічого не робить даремно, ніхто не застрахований від нервових зривів або хвороб бронхів, і у неї є для цього досить сильнодіючий рішення. Не нехтуйте дарами природи і ставитеся до неї бережно. Бажаємо нашим читачам міцного здоров'я і нервів.

Смотрите также:
305 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Петро