Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Збір горобини у січні

Збір горобини у січні

Вавілен Асаговський 16 Январь 17:42

Наприкінці січня складно знайти будь-які дикорослі ягоди придатні до вживання. Навіть зимові ягоди, для такого часу рідкість, не кажучи вже про сезонні рослини. Але якщо добре пошукати, то дещо можна знайти. Серед таких рослин можна виділити і червону горобину. Це невелике дерево плодоносить восени, але його плоди можуть висіти на гілках ще дуже довго. Для багатьох тварин, зокрема білок і снігурів це важливе джерело раціону. Поповнити запас вітамінів можете і ви, головне правильно шукати це дерево. У цій статті ви дізнаєтеся де можна знайти горобину в лютому.

 

Де зростає?

Ця рослина зустрічається у вигляді куща або ж у вигляді дерева яке може виростати до 15 м. Таку рослину в лісі відразу можна помітити по великим червоним кистям присипаним снігом. Звичайно в лютому, ці кисті будуть поменше, позаяк на той час їх позбирають птахи, але тим не менш зазвичай горобини вистачає і людині, і тваринам. Багато любителів цих ягід знають заздалегідь де розташовується дерево, тому для них не становить проблеми його знайти, адже горобина, що росте в лісі, буде куди чистішою і екологічнішою ніж та що росте біля дороги. Тим же хто йде навмання в ліс доведеться пошукати, тому що це дерево невибагливе й обирає найрізноманітніші ділянки місцевості. Горобина цілком може зростати в лісі або ж на лісовій галявині.

 

Переваги саме дикої горобини

Дикі ягоди горобини також приваблюють тим, що вони майже повністю позбавлені гіркоти і мають непоганий смак. Така горобина найкраще придатна в якості їжі, як в сирому вигляді, так і у вигляді варення. Втрачаючи гіркоту, корисних речовин вони ані трохи не втрачають. Цілий набір вітамінів, кислот і ще багато чого можна отримати від цієї дивовижної ягоди. На це дерево сильно впливає навколишнє середовище, тому не варто зривати ягоди, що ростуть поблизу проїзду машин, або ж знаходяться в промисловій зоні. Ягоди, що ростуть в містах теж досить часто малопридатні для їжі. Найкраще обирати рослини, що знаходяться далеко від цивілізації.

 

Збір та використання

Ягоди горобини використовуються повсюдно, як в народній медицині, так і в багатьох домах. З неї виробляють варення, джеми, повидла, пастилу, і безліч смачних і корисних продуктів. Але в більшості своїй, цю ягоду використовують в різних цілях не через смакові характеристики, а через корисні властивості. Горобина допомагає при дуже широкому спектрі захворювань. Вона допомагає при проблемах із зором, серцем кровообігом, і безсонням. Так само горобина використовується як засіб для омолодження, розгладжує зморшки і робить шкіру пружною і молодою на вигляд.

Збір горобини у вересні може бути довгим через пошуки самої рослини. Радимо вам одягнутися тепліше щоб не замерзнути під час довгих пошуків, і взяти з собою деякий інвентар, який може стати в нагоді при зборі ягоди: перш за все це садові ножиці, якими буде зручно зрізати грона горобини, а також сумку в якій це можна понести. Найкраще брати тверду поклажу, яка не дасть пом'ятися ягодам. Пішовши за горобиною в лютому, ви виконаєте дивовижну прогулянку по зимовому лісу і, на додачу, принесете додому кошик корисних речовин.

Смотрите также:
106 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото