Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Цілющі властивості листя брусниці

Цілющі властивості листя брусниці

Вавілен Асаговський 14 Март 17:29

Початок весняної пори – це час коли потрібно замислитись про своє здоров’я, позаяк разом із природою, після затяжної зими, починають прокидатися і віруси. У арсеналі травника завжди знайдеться чим протистояти сезонним захворюванням, тож у цій статті ми хочемо розповісти про цілющі властивості листя брусниці звичайної, як і коли її збирати та у який засіб заготовлюють сировину. Тепер про все це детальніше.

 

Цілющі властивості листя брусниці звичайної

Брусниця – одна з найцінніших та найсмачніших ягід, що мають цінні цілющі властивості, проте у березні збір плодів цієї рослини неможливий, на відміну від не менш корисної сировини, у якості якої виступить листя рослини. Не заглиблюючись у фармакологічні властивості, відзначається, що препарати на основі цієї рослини мають виражений антибактеріальний, сечо- та жовчогінний, протизапальний та імунозміцнюючий засіб. Таким чином, настої на основі листя брусниці по-справжньому здатні протидіяти простудним хворобам, таким як початкові стадії бронхіту та запалення легенів й інші застуди дихальних шляхів. Окрім цього, у березні, як ніколи, варто прикласти всі сили задля зміцнення імунітету, ослабленого через брак доступу до сонця та свіжих овочів впродовж довгого часу. Окрім цього, сировина широко використовується для виготовлення препаратів, що лікують захворювання нирок та печінки.

 

Збір та заготівля сировини

Загалом, найціннішою сировиною під час збору брусниці вважаються плоди, проте листя, що будо зібране саме до квітіння рослини, також несе в собі надзвичайно корисні властивості, завдяки чому використовуються як у традиційній так і народній медицинах. Проте, у збору листя також є декілька важливих нюансів, найважливіший – сировину потрібно почати сушити у межах 5-6 годин після збору, не допускаючи до неї сонячних променів. Зібрана сировина поміщається ємність захищену від вологи, після чого поміщається у спеціалізований сушильний апарат, де проходить термічну обробку при 40-50 градусах. За відсутності спеціалізованої техніки, листя кладеться у щільну картонну коробку, та зберігається впродовж певного часу у сухому та темному приміщенні.

 

Використання листя брусниці у медичних цілях.

Зібрана, та правильно заготовлена сировина зберігає цілющі властивості протягом одного року, до наступного сезону збору. Найпоширенішим засобом використання є приготування чаїв та відварів на окропі. Напої з брусниці багаті на вітаміни групи В, спричиняють сильний антисептичний ефект, та також містять велику кількість дубильних речовин, які сприяють очищенню легенів та мають протизапальний ефект. Використовуються під час захворювань слизових оболонок, під час цукрового діабету та вірусних захворюваннях. Бажаємо вам міцного здоров'я та міцного імунітету впродовж всієї весни!

Смотрите также:
401 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Сергей