Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Сбір та заготування суцвіття липи серцелистої

Сбір та заготування суцвіття липи серцелистої

Вавілен Асаговський 21 Июнь 09:55

У червні українська флора продовжує розквітати, даруючи нам все багатство своїх цілющих властивостей. Ще з початку весни, травниками продовжується заготівля сировини і загалом, вони користуються тими ж самими ресурсами, що й сучасна фармацевтика. Суцвіття липи серцелистої один з таких прикладів, більш того — вони є дуже багатим джерелом нектару, що широко використовується для виробництва меду. У цій статті ми розповімо про все те корисне, що можна отримати з липи серцелистої на піку її квітіння.

 

Поширення липи серцелистої в Україні та світі

Липа серцелиста — це лише один з численних, визнаних науковцями видів роду липових. Насправді ж, на сьогодні нараховується приблизно 30 видів цих дерев, і це лише ті, що визнані самостійними. Слід також враховувати, що на сьогодні нараховується приблизно 400 підвидів липових дерев, що насправді являються гібридами. Справа в тому, що липа дуже добре запилюється спорідненими видами, та гібридні дерева, отримані в результаті, можуть давати вже своє, також плодовите потомство. Більшість оригінальних видів зростає у південно-східній Азії, в Європейській частині континенту ж найпоширенішими стали липа дрібнолиста, широколиста та серцелиста.

В Україні, липа серцелиста розповсюджена дуже широко, практично по всій її території, за виключенням лише східного степу, Кримського півострова та Полісся, де також зустрічається, але значно рідше. Немалу лепту в її поширення внесла й людина, штучно вирощуючи ці дерева спеціально для виготовлення сировини для медичних цілей та виготовлення меду, що, до речі, також містить велику кількість корисних для людини властивостей.

 

Джерела сировини та які корисні властивості вони несуть

Липа починає квітнути ще на самому початку червня, та повітря в цей час наповнюється незрівняним ароматом. Пізніше, на місці квітів виростуть плоди, що представляють з себе невеличкі горішки із твердою серцевиною. У традиційній медицині використовуються саме суцвіття, та тільки у той час, коли вони тільки з’являються на дереві. Найбільшу кількість сировини збирають саме зі старих дерев, яким виповняється близько 90 років. В народній медицині також використовується листя та молода кора. Сам процес цвіту продовжується близько двох тижнів, в залежності від погодних умов може розпочатися як на початку червня, так і в наближенні липня. Варто також зауважити, що квітіння на дереві може спостерігатися лише тоді, коли його вік сягає 20 або більше років. Середній вік природного життя липи серцелистої становить близько 400 років.

Різноманітна сировина з липи використовувалася ще задовго до перших поштовхів до розвитку сучасної медицини. Науковці та фармацевти зацікавилися цим деревом не так давно, лише після розкриття повного хімічного складу їх суцвіття. У нього входить величезна кількість флавоноїдів та ефірного масла, що й стали основними діючими компонентами, що використовуються у традиційній медицині. Окрім цього, квіт липи містить також велику кількість дубильної речовини та глікозидів, що мають доволі сильні потогінні властивості.

 

Заготовлення, використання та протипоказання.

Найширше, суцвіття липи використовується саме як сировина для чаю. Виготовлюється вона лише з неушкоджених квітів, пом’яті та поламані відкидаються. Сушка здійснюється при температурі у 40 градусів у спеціалізованих сушках, або у захищеній тарі у сухому приміщенні із доступом до повітря. Чаї допомагають подолати простудні та вірусні захворювання пов’язані з дихальною та травною системою, і стануть чудовим доповненням до курсу лікування. Не дивлячись на це, вона дає доволі значне навантаження на серце, через що липовий чай не можна використовувати в якості гарячого напою, не рекомендується його вживання гіпертонікам та вагітним жінкам. Про всяк випадок, перед вживанням, варто звернутися до лікаря.

Смотрите также:
526 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: natalka.v73@gmail.com
Автор: Олег