Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Поживна та цілюща цінність дикої брусниці

Поживна та цілюща цінність дикої брусниці

Вавілен Асаговський 30 Январь 17:44

Передостанній місяць зими, як відомо, найсуворіший. Багато зимових ягід вже скоро стануть непридатні, і щоб встигнути зібрати останній врожай, варто поквапитися. Одна з таких ягід - брусниця. Це кущ, і ягоди, які ростуть на ньому, вважаються дуже цілющими, і смачними, особливо після заморозків. Звісно ж, у січні, через сильні морози брусниця, як і багато ягоди втратили трохи більше корисних речовин, ніж хотілося б, але тим не менше це не привід, щоб проходити повз цієї чудової ягоди. У цій статті ви отримаєте необхідну інформацію про те, що ж це за ягода і де її шукати в лютому.

 

Де зростає?

Отже, цей маленький вічнозелений чагарник, віддає перевагу хвойним лісам із густим підліском, але не гребує і широколистяними деревами, середа для нього важлива, проте не так як наявність достатньої вологи. Саме з цієї причини, брусницю часто зустрічають на торф'яних болотах, де вологість постійно підвищена. В Україні ця ягода більше поширена в західних регіонах. Любить гірські луки, або так звані полонини, але в цілому її можна також досить часто зустріти в центральній Україні.

 

Харчова та корисна цінність

Ця ягода славиться своїм набором корисних речовин. Через це її раніше досить часто використовували в народній медицині і навіть називали ягодою безсмертя. В наші дні області застосування цієї ягоди розширилися, вона використовується як в харчовій, так і в медичній областях. Крім того, її часто застосовують в таких сферах як косметологія, і навіть виробництво меду. Харчова промисловість у повному обсязі використовує можливості цієї ягоди. Сюди входять різноманітні варення, джеми, брусничні компоти і начинки для багатьох борошняних виробів. Крім того, брусничний соус - це досить відома заправка до м'ясних страв, особливо страв з птиці. Так само використовується просто консервована брусниця, або ж перетерта з цукром.

 

Використання у медичних цілях

У медицині ця рослина відмінно допомагає при проблемах із серцем, а також рівнем цукру в крові. Ці проблеми досить часто зустрічаються у людей похилого віку тому цю ягоду рекомендують включати і в раціон пенсіонерів. Так само дуже добрий ефект брусниця показала, як заспокійливе, її часто приймають при перевтомі, втоми, головних болях і неврозах. Косметичний ефект, який дає брусниця так само активно використовується, при чому як на серйозному науковому рівні, так і на аматорському. Створюються креми на основі екстракту брусниці, що допомагають розгладити зморшки, і просто практикуються звичайні брусничні маски. Це тільки невеликий перелік тих хвороб, при яких брусниця може допомогти, але її можна просто вживати, як сильний комплекс корисних речовин, що допомагає подолати авітаміноз.

Лютневий похід за брусницею може виявитися цікавою прогулянкою, побродити по зимовому лісі вже само по собі непогано, а якщо на додачу до цього можна назбирати смачних і корисних ягід, то це вдвічі краще. Головне не забудьте тару для ягід, і тепліше одягнутися, бо температура в цьому місяці досить сувора, і не щадить нікого. Шукайте в правильних місцях і удача обов'язково посміхнеться вам.

Смотрите также:
247 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото