Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Початок сезону збору березових бруньок

Початок сезону збору березових бруньок

Вавілен Асаговський 13 Февраль 09:41

Лютий цього року ознаменується раннім потеплінням, яке вже зовсім скоро, з наступом весни, принесе квітіння флори та позеленіння дерев. Більша частина лікарської сировини до цього моменту вже зібрана, однак лише зараз приходить час для збору особливо корисних та широко використовуваних сировин. Мова йде про березові бруньки, які можна збирати вже в лютому, оскільки саме зараз вони представляють найбільшу цінність. У цій статті ми розповімо про особливості збору березових бруньок наприкінці лютого, а також про їх корисні властивості. Далі — докладніше.

 

Де збирати березові бруньки

Процес збирання березових бруньок здається на перший погляд справою вкрай легкою, оскільки в нашій країні це дерево дуже розповсюджене. Однак, якщо підходити до справи серйозно, то варто збирати бруньки саме у лісі та саме з молодих дерев, позаяк саме така сировина буде найкращою. Дерева, як і інші рослини дуже залежні від стану екології, та вбирають в себе, разом із корисними речовинами і бруд з ґрунту та повітря. Перш за все, звернути увагу потрібно на ділянки лісу, розташовані подалі від міста та промислових об’єктів, що викидають у повітря відходи. Краще за все, дерева вбирають в себе речовини з вологого ґрунту, на ділянках, розташованих поряд із джерелами чистої прісної води, річками та озерами.

 

Збір та заготування

Збирання березових бруньок здається легкою справою, однак для того, аби назбирати хоча б півкіло сировини, доведеться приділити немало зусиль. Першими набухають бруньки, розташовані ближче до верхівки дерев, нижні ж краще за все збирати ближче до кінця місяця, або, якщо зима все ж таки стане затяжною — на початку березня. Під час збору, зрізаються невеликі частини гілок, на яких розташовуються бруньки, та навіть після остаточного заготування, зберігаються у такому ж вигляді до моменту вживання. Процес заготування у домашніх умовах також дуже простий, бруньки розкладають на папері або картоні, що найкраще поглинають навіть найменшу вологу, у темному та сухому приміщенні. Досвідчені травники зберігають собі час та якість сировини, швидко засушуючи їх у спеціалізованих сушилках, за температури до 50 градусів.

 

Використання березових бруньок у медичних цілях

Березові бруньки особливо цінні за їх антибактеріальні, дезінфікуючі та відхаркувальні властивості, які допомагають організму людини боротися із такими небезпечними хворобами як запалення легень та бронхіт. Окрім цього, вони також володіють сечогінними властивостями та сприяють подальшому очищенню нирок. Загоювальні властивості для шкіри використовуються у низці мазей, які захищають пори шкіри від бактерій та зберігають її від негативного впливу навколишнього середовища. У народній медицині використовуються настої на міцному алкоголі та відвари на воді, які вживаються для скорішого виздоровлення під час респіраторних захворювань. Проте, завжди варто пам’ятати6 що настої та відвари лише сприяють скорішому виздоровленню, та не заміняють медичні препарати. Перед вживанням — варто неодмінно проконсультуватися з лікарем. Бажаємо вам завжди бути здоровими та готовими до будь-яких ситуацій.

Смотрите также:
96 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей