Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Особливості збору та заготування кори дубу

Особливості збору та заготування кори дубу

Вавілен Асаговський 28 Март 17:31

Слід за приходом весни організм людини починає повільно пристосовуватись до нових умов, у наслідок чого імунітет перед вірусами та хворобами шкіри значною мірою слабішає, потребуючи додаткового захисту від зовнішніх умов. Одним з засобів захисту перед зовнішнім впливом бактерій що прокинулись із потеплінням є кора дуба, а у цій статті ми розповімо коли краще за все її збирати, з яких дерев, та яким чином її заготовлюють. Тепер про все це детальніше.

 

Цілющі властивості кори дубу

Кора дуба знайшла собі широкий спектр використання, особливо у народній медицині, де з неї виготовлюють безліч настоїв та відварів, які можна застосовувати як внутрішньо – для усунення запалень травного тракту, так і зовнішньо, для підтримки природнього балансу та зволоженості шкіри. Найпершою корисною властивістю препаратів на основі кори дубу є протизапальний, заспокійливий та антисептичний ефект, що особо виражено допомагає під час лікування розладів шлунку та різноманітних запалень травної системи. Зовнішньо, настої та відвари застосовуються під час лікування легких поранень, опалень та запалень шкіри на різних ступенях. Завдяки високому вмісту антисептичних та дубильних речовин, препарати знижують пітливість шкіри, допомагають боротися із лупою та загальною сухістю шкіри, а також сприяє укріпленню нігтів та волосся. Навіть із невисокою концентрацією сировини, настої на молотій корі дубу здатні значною мірою посприяти якомога скорішому вирішенню проблем із запаленням ясен, та поступово усуває причини неприємного запаху з ротової порожнини. Сприяють усуненню запалень слизової болонки горла.

 

Яка сировина вважається найкращою

Так, кора дубу має дуже широкий спектр цілющих властивостей, проте не всяка. Наприклад, цінною сировиною вважається лише кора молодих дерев, яким не виповнилось двох років. По-друге, збір сировини виконується виключно до моменту появи листя, коли дерево містить максимальну кількість корисних речовин. Товщина кори, при цьому не повинна перевищувати пів сантиметра. Сировина збирається виключно зі спиляних дерев, позаяк навіть незначне на перший погляд пошкодження може легко спричинити загибель дерева. Звісно ж, сировина збирається з молодих дерев, що загалом спеціально вирощуються якнайдалі від викидів тяжких підприємств та автомобільних трас. 

 

Попередня обробка сировини

Якнайскоріш після збирання сировини, вона повинна бути висушеною. Загалом, для цього використовують спеціалізовані сушильні апарати, де сировина обробляється за температури у +50 градусів. За відсутності апарата, сушіння виконується у сухих, позбавлених сонця приміщеннях, а головною ознакою правильно висушеної кори стане її ламкість. Рекомендується зберігання у товстих картонних коробках, що якнайкраще абсорбують та не пропускають вологу. Строк зберігання висушеної речовини складає цілих п’ять років.

Смотрите также:
342 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Олександр