Трофей

клуб охотников и рыболовов

Новости

Ареал зростання та корисні властивості барбарису звичайного. Збір та заготування.

Ареал зростання та корисні властивості барбарису звичайного. Збір та заготування.

Вавілен Асаговський 10 Октябрь 13:15

Жовтень ¬— місяць коли більшість рослин втрачають свої цілющі властивості, проте у цьому правилі, на щастя, є багато виключень. Осінні ягоди, завдяки своєму хімічному складу, дуже добре витримують похолодання та навіть морози, а пікова частка корисних для людини речовин, накопичується саме на початку другої половини осені. Далі ми розповімо про збір та заготування барбарису звичайного, його поширення країною та світі, а також про його корисні властивості та використання у народній медицині.

 

Поширенні в Україні та у світі

У світі існує дуже багато різновидів барбарису, з яких близько 100 вже інтродуковано на території України. Проте існує і декілька аборигенних видів, серед яких і барбарис звичайний, найбільш поширений та найбільш використовуваний підвид рослини, поширений на всіх континентах, окрім Австралії. Ця рослина дуже добре витримує як високі, так і низькі температури, не потребує багато сонця, тож знайти її у нашій країні можна як у східному степові, складному рельєфові півдня, у лісах та відкритих місцевостях півночі та центральної України, та навіть у горах заходу, на висоті більш ніж 1500 метрів. У кримському ґрунті зростає переважно барбарис східний. Обидва часто зустрічаються у дикому вигляді, проте також вирощуються, загалом задля харчової промисловості.

 

Зовнішній вигляд та умови зростання

Барбарис звичайний представляє з себе кущ, що може сягати у висоту більш ніж 2 метри, листя овальне, яйцеподібне, подеколи дещо видовжене. Суцвіття з жовтих квітів поникле, з’являється на верхівках пагонів, що зростають вище інших. Квітіння припадає на початок травня та закінчується у середині червня. Плоди, що набирають найбільшої маси ближче до початку осені, продовгуватої, витягнутої форми, яскраво-червоного кольору, у довжину можуть сягати 6-14мм. У плодах міститься від однієї до трьох насінини, коричневого кольору. У дикому вигляді, барбарис звичайний зростає переважно у хвойних та мішаних лісах, переважна більшість у вологому кліматі. Також, дуже часто зустрічається в узліссях та навіть на кам’янистих схилах.

 

Збирання, заготування та корисні властивості барбарису звичайного

У якості сировини для медичних цілей травники збирають квіти, листя та кору рослини. Із наступом осені, у якості основної сировини використовуються саме плоди, після їх збирання рослина залишається у спокої до наступної весни. Збирання плодів барбарису звичайного розпочинається у вересні та закінчується у листопаді, пік збору рослини припадає на жовтень, коли кількість корисних речовин у них є найвищою.

Заготовлення ягід барбарису мало чим відрізняється від інших. У свіжому вигляді, за температури до +8 градусів, вони зберігається достатньо довго, на зимовий період їх можна засушити, тримаючи певний час у температурі від +50 до +60 градусів. Окрім цього, з ягід барбарису роблять соки, варення та джеми, що також зберігають левову частину корисних речовин не дивлячись на пройдену обробку та консервування.

Вживання барбарису відмінно тонізує кровоносну систему та позитивно впливає на тонус серцевих м’язів. Окрім цього, його помірне вживання сприяє покращенню роботи шлунку та підвищує апетит, під час застудних захворювань сприяє зниженню температури та нормалізації кров’яного тиску. Соки з плодів рослини також спричиняють легкий послаблюючий та сечогінний ефект та добре виводить з організму токсини. 

Не зважаючи на позитивний ефект, вживання великих порцій страв з барбарису не рекомендується дітям до 5 років, вагітним жінкам та людям із персональною непереносимістю.

Смотрите также:
161 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Дмитрий