Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збирання рижика у жовтні

Збирання рижика у жовтні

Вавілен Асаговський 18 Октябрь 03:30

Жовтень досить багатий на гриби. Жовтневий ліс порадує вас великою кількістю представників царства грибних і одним з таких представників, про який сьогодні і піде мова, є рижик. Цей гриб по праву можна назвати царським, адже його смакові якості вже давно відомі і цінуються любителями смачної їжі. Крім того спектр засобів приготування цього гриба настільки широкий, що навіть найвибагливіший гурман знайде рецепт який йому сподобається. Але давайте розглянемо сам гриб детальніше.

 

Зовнішній вигляд

Перш за все, в очі кидається колір цього гриба, через який він і отримав свою назву. Помаранчевий або навіть можна сказати морквяний колір, є його головною прикметою, восени, подібне забарвлення дозволяє йому залишатися непоміченим на тлі пожухлого, опалого листя. Капелюшок молодого рижика найчастіше плоский, але як тільки гриб дозріває, він набуває характерну чашеобразную форму, розмір якої може варіюватися в межах 4-15 см. Шкірка гриба дуже гладка і слизька, а м'якоть, найчастіше, або помаранчева або рожева. Ніжка найчастіше мало відрізняється за забарвленням від капелюшка, але іноді вона відрізняється більш темним відтінком помаранчевого, і як і у багатьох грибів всередині ніжка порожня. Вірний засіб розпізнати рижик це розламати його або ж натиснути на пластини в нижній частині капелюшки і почекати. Через деякий час ці місця стають зеленими.

 

Де варто шукати в першу чергу

Якщо ви хочете назбирати якнайбільше рижиків, вам слід відправлятися в хвойний ліс, адже саме там вони ростуть найкраще. Вам слід поквапитися оскільки жовтень є фінальним місяцем для збору цих грибів, хоча зрозуміло, перш за все варто звертати увагу на примхи погоди і якщо зима буде пізньою, у вас в запасі буде місяць-другий. Важливо звернути увагу на той факт, що вам не обов'язково шукати густий сосновий ліс, щоб назбирати рижиків, зовсім навіть навпаки, адже ці гриби радше зростають у дрібноліссі, оскільки саме в таких місцях краще всього дотримується баланс вільного простору тіні і вологи. Відправившись на пошуки рижиків захопіть рукавички, оскільки опала хвоя є улюбленим добривом для цих грибів, а копатися в гострих голках голими руками, погодьтеся, не завжди приємно. Крім місця, для тихого полювання, важливим фактором є правильний підбір часу. На пошуки слід відправлятися через день після рясного дощу, але тільки після рясного, адже рижики дуже люблять вологу, і, як не дивно, холод.

 

Двійники та кулінарні властивості

Початківцям грибникам слід бути обережними щоб не сплутати рижик з лжерижиком. Останній нагадує рижик своєї чашеобразной капелюшком і рудуватим кольором, але на відміну від рижик млечник бурштиновий НЕ зеленіє при натисканні, та й його колір дуже блідий, щоб його можна було прийняти його за рижик.

Способи приготування цього гриба досить різноманітні, але як би ви не приготували цей гриб, можна бути впевненим що блюдо буде ситним, адже за калорійністю рижик може легко переплюнути навіть білий гриб. Цей жовтень обіцяє бути теплим і вологим, тому у вас є відмінна можливість зробити хороші запаси на зиму або просто поласувати на диво смачним грибом під назвою рижик. Бажаємо вам успішного тихого полювання!

Смотрите также:
337 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Александр