Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збирання польского гриба у жовтні

Збирання польского гриба у жовтні

Вавілен Асаговський 4 Октябрь 03:18

У наших широтах росте величезна кількість грибів. Найбільш популярним у нас вважається білий гриб, але на жаль він не такий поширений як того б хотілося. Але сьогодні мова піде не про нього, а про грибі який багато хто недооцінює, хоча по калорійності і красі він не поступається білому. Як тільки його не називають, панським, коричневим, моховики каштановим, але мабуть найбільш поширена назва яке прижилося в лексиконі грибників - польський гриб. Як вже помічалося вище цей гриб нітрохи не поступається за смаковими якостями і калорійності білому, тому він здавна вважався їжею вищих верств суспільства. Сьогодні він росте в лісах нашої смуги і доступний кожному любителю грибів, який, зрозуміло, зможе його знайти. Саме тому далі ми докладніше розповімо про те, що являє собою польський гриб, і звісно ж про те де його можна знайти.

 

Зовнішній вигляд

Якщо ви бачили як виглядає білий гриб, то впізнати польський не складе для вас проблему, єдине чим вони відрізняються - кольором, не дарма одне з його назв - коричневий. Колірна гамма цього гриба може варіюватися в різних випадках, так наприклад після рясного дощу капелюшок шляпка стає слизькою і набуває темно-коричневого, майже бурого кольору. Крім того, забарвлення цього гриба змінюється з віком. Молоді гриби відрізняються світло коричневим відтінком капелюха, а також загорнутими донизу краями, з віком краї загортаються в зворотну сторону, а відтінок капелюшки стає більш шоколадним. Ніжка зазвичай або більш світлих відтінків, або ж має той же колір що і капелюшок, за формою вона найчастіше циліндрична, але досить часто зустрічається і роздута до центру. Що ж стосується м'якоті, то перш за все, відмінною рисою її можна назвати щільність, і солодкуватий грибний аромат, колір або білий або ж ніжно жовтий. При розрізанні м'якоті відбувається реакція від якої місце розрізу спочатку набуває синюватого відтінку, поступово змінюється темно-коричневим, і врешті-решт знову стає білим або ж жовтим.

Польський гриб з чим тільки не плутають, зрозуміло найчастіше його можна сплутати з білим грибом, хоча колірні відмінності у цих грибів разючі. Крім того, серед претендентів на звання двійника польського гриба часто виступає жовчний гриб, моховик зелений, і моховик строкатий. Саме тому дуже важливо запам'ятати що польський гриб слід перевіряти надавивши на пористий шар капелюшки. Через 5 секунд місце куди ви натиснули стає синім або ж зеленувато синім. Якщо цього не відбулося, вам не по дорозі з цим грибом.

 

Де шукати польский гриб?

Коричневий гриб найчастіше воліє рости під кронами немолодих дерев. Найкраще для збору польського гриба підходять старі сосняку, де останні люблять виростати у пеньків, або ж прямо під деревами. При пошуках цього гриба слід шукати мох, адже досить часто гриб любить рости на ньому, не дарма ж його називають моховиком.

Приготування цього гриба не займе багато часу, якщо ви не готуєте молоді гриби, м'якоть яких щільніше і більш насичена. У будь-якому випадку як ви його не готували, в результаті вас чекає справжній делікатес. Радимо вам поспішити, адже жовтня є останнім місяцем коли цей гриб ще можна зустріти, і, звісно ж, вдалих пошуків!

Смотрите также:
535 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Вадим
Автор: Вадим