Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збирання підберезовиків протягом теплого сезону

Збирання підберезовиків протягом теплого сезону

Вавілен Асаговський 18 Июль 11:43

Тихе полювання у середині літньої пори потри починає набирати обертів. Плодоносіння видів, що почали з’являтися наприкінці весни наразі пришвидшується, чим можна якісно скористатись за відсутності особливої популярності грибництва у спекотний сезон. У цій статті ми розповімо про те, де шукати підберезники, як вони виглядають, чи є в них небезпечні двійники та їх поживну цінність. Далі — детальніше!

 

Де шукати підберезники у середині літа

Підберезник — дуже якісний їстівний гриб, який часто порівнюють із білим. Проте його розповсюдженість залишає бажати кращого. Наразі найбільші колонії спостерігаються у Поліссі, та знайти його можна також і в лісостеповій місцевості. Головним фактором для його пошуку, як підказує його назва, є наявність у лісі берез. Якщо поряд зростає березовий ліс, то це найкраще місце для початку тихого полювання. Головною причиною такого сусідства є утворення мікоризи з березами, від коріння яких живиться ціла грибниця. Загалом, найбільші колонії зустрічатимуться у найбільш щільних частинах лісу, де утворена деревами тінь допомагає зберегти вологу, яку так полюбляють підберезники.

 

Загальний опис

Підберезник починає з’являтися в нашій країні ще у травні, проте його плодові тіла стають повністю розвиненими лише ближче до середини літньої пори. У висоту цей гриб рідко перевищує 10см проте зустрічаються гіганти, що сягають 20см і навіть вище, проте це більш характерно для осіннього збору. Капелюшок гриба майже рівномірно випуклий, як і його висота, вона може набирати у діаметрі 20см, проте рідко перевищує 12см. Колір капелюшка близький до каштанового, має дещо матову, лише трохи сяючу під сонячними променями шкірку. Остання не відділяється від капелюшка, її можна тільки поламати або зрізати. М’якуш під капелюшком має білий колір, на запах віддає дуже приємним деревом. На розрізі вона певний час не змінює кольору, проте згодом м’яко рожевіє.

 

Поживні характеристики

Підберезник вважається високоякісним грибом на одному рівні із білим, не потребує додаткової термічної обробки, може вживатися навіть свіжим. Проте, перед збиранням будь якого гриба потрібно пам’ятати, що вони вбирають у себе все добре та погане що є у довкіллі. Його дуже не рекомендується збирати у березових насадженнях, що розташовані біля автомобільних трас та підприємств, що викидають у повітря шкідливі відходи. У кулінарії може гідно прикрасити як перші страви, так і основні. Подається на стіл у смаженому, маринованому, вареному або соленому вигляді. Задля заготування та тривалого зберігання може бути засушеним та навіть у цьому вигляді дуже добре зберігає свої смакові властивості.

Бажаємо вам завжди наповнених козубів та приємного настрою під час прогулянки у літньому лісі, будьте обережні із паразитами, вдягайтеся якнайщільніше та оброблюйте одяг спеціальними препаратами проти кліщів та комарів. 

Смотрите также:
255 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото