Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збирання перших зморшків на початку весни

Збирання перших зморшків на початку весни

Вавілен Асаговський 4 Апрель 12:12

Разом із квітнем в Україну приходить справжня весна, дерева нарешті починають покриватись зеленим листям, час від часу проходять дощі, подекуди навіть із грозами, природа потихеньку оживає, та дедалі більше нагадує літню. Саме у цей час по-справжньому починає відкриватися і грибний сезон, загалом завдяки частим опадам та підвищеній температурі. У цій статті ми розповімо про те, де краще шукати гриб-зморшок, та про його корисні та кулінарні властивості, а також згадаємо його неїстівних двійників. Тепер про все по порядку.

 

Опис зморшка

В Україні зростає декілька видів зморшка, проте найпоширенішими є зморшок конічний, зморшкова шапинка, зморшок товстоногий та зморшок степовий. Це сімейство грибів об’єднує, перш за все, унікальна форма капелюшка, яка скоріш нагадує пальці, після довгого перебування під теплою водою, через що вони і отримали таку назву. Ніжка гриба доволі товста, колір світло-коричневий, проте на ділі вона ламка та порожниста, трохи розширена біля основи, у ширину може сягати 2см, проте зустрічаються і більші, по всій довжині вкрита широкими та рельєфними лусочками. Капелюшок щільно прилягає до верхньої частини ніжки (більш за все ніжка вкрита капелюшком саме у зморшка конічного) та доволі сильно прикріплена до неї, колір, у залежності від підвиду, може варуватися від світло-коричневого, до майже чорного. Пік плодоносіння спостерігається саме у квітні, у той момент, коли середня денна температура повітря наближається до +18 градусів, тобто цього року ближче до середини місяця. Особливо активне зростання спостерігатиметься якщо весна супроводжуватиметься частими опадами.

 

Збирання та типові місця зростання зморшка

Зморшки не паразитують на деревах, на відміну від більшої частини весняних грибів, натомість, він зростає на більш-менш м’якому ґрунті, звідки і черпає всі поживні речовини. Звісно ж, найбільша користь та найнасиченіший смак, властива саме тим грибам, що зростають якнайдалі від міст, оживлених автотрас та підприємств, що викидають відходи у повітря. У залежності від підвиду, зморшки пристосовані практично до всіх типів лісів України. Зморшкова шапинка зростає у листяних лісах, переважно на світлих, слабо затінених галявинах. Сморчок справжній може бути знайдений і у хвойному лісі. А от сморчок конічний, замість ґрунту, віддає перевагу саме піску або глині. Найщільніше зростання зморшка спостерігатиметься саме у зволожених умовах, тож наявність поблизу річки або озера стане плюсом. Ніжка гриба акуратно підрізається знизу, задля того, щоб вже невдовзі мати можливість зібрати молоду колонію знов.

 

Кулінарні властивості та небезпечні двійники

Безпосередньо перед приготуванням, задля того, щоб убезпечити свій шлунок від небезпечних речовин, які, нехай у малій кількості, проте наявні у зморшках, їх потрібно відварити не менш як 15 хвилин, а вже потім готувати. Частіше за все зморшки подають у сушеному або смаженому вигляді, разом із основною стравою.

УВАГА! Цей гриб має отруйних двійників. Гриб строчок, має східну форму капелюшка, а тому, може бути покладений у кошик разом із зморшками. Проте строчок, що має темніший, охристий капелюшок неправильної, яйцевидної форми. У сирому вигляді, та навіть після відварювання є отруйним грибом, вживання якого може мати фатальні наслідки. Тож перед виходом за будь-якими грибами, у першу чергу ОБОВ’ЯЗКОВО ознайомтеся із їх зовнішнім виглядом та зовнішнім виглядом їх двійників.

Смотрите также:
983 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Жданюк Андрей