Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збирання перших маслюків у травні

Збирання перших маслюків у травні

Вавілен Асаговський 23 Май 17:20

Завдяки теплому клімату, грибний сезон на території України розпочинається доволі рано, вже протягом травня розпочинається перший річне плодоношення більшості  грибів, що загалом, вважаються осінніми. Цього року потепління відбулося доволі швидко, та супроводжувалося частими опадами, що вкрай позитивно позначилося на кількості грибів, особливо на ділянках, розташованих у сухому лісі. У цій статті ми розповімо про такий популярний гриб як маслюк звичайний, про те де його варто шукати протягом травня – початку червня, його смакові властивості та неїстівних двійників. 

 

Зовнішній вигляд та ділянки зростання

Час, коли спостерігається поява перших маслюків, у першу чергу, залежить від погодних умов та стабільності опадів, яких прогнозується доволі немало. Враховуючи швидке зростання температури, за маслюками можна буде сміло виходити вже протягом другої половини місяця. Цей гриб, на відміну від більшості, частіше спостерігається саме у хвойних лісах та соснових частинах змішаних. Утворює мікозу із сосною, у корінні якого, на піщаному ґрунті, утворюється грибниця, що живиться за рахунок дерева. Швидша поява плодових тіл спостерігається у світлих, відкритих ділянках: окраїни лісу, широкі галявини, посеред рідких дерев. Варто враховувати, що цей гриб не приживається на вологому ґрунті, такому як торф’яний чи болотяний. Напередодні літнього сезону, гриб зростає майже ідеально цілим та не пошкодженим личинками комах та хробаками.

Зовнішній вигляд гриба повинен бути відомий кожному грибнику та перед виходом за маслюками, як і за іншими видами, все ж, потрібно ретельно його запам’ятати. У висоту цей вид може сягати 12-14 см, проте у середньому, рідко перевищує 6-8см. Форма капелюшка неоднозначна, може варуватися від пласкої до подушковидної, проте на дотик завжди трохи масляниста, звідки і витікає назва. Шкірка шляпки доволі легко відділяється, має характерний волоконний устрій. Колір м’якоті білий, подеколи із легким жовтуватим відтінком, під шкіркою та у ніжці темніший. Товщина ніжки може сягати 1-2см, має тонке характерне кільце, яке із віком дедалі темнішає до темно-коричневого та злегка фіолетового відтінку.

 

Споживні якості

Смакові якості маслюка звичайного дуже високої якості, через що його подають здебільшого у головних блюдах. Цей гриб можна приготувати у смаженому, вареному, маринованому вигляді та сушити для збільшення строку придатності. У сушеному вигляді темнішає, і це нормальне явище. Зростаючи, гриб активно всмоктує в себе навколишні речовини, тому його, навіть зібраного у екологічно чистому лісі, необхідно проварити перш ніж готувати, протягом 10-15 хвилин. Слід також мати на увазі, що у деяких людей споживання маслюка, через індивідуальну непереносимість, може викликати алергічні реакції. 

 

Небезпечні двійники

Увага! У маслюка звичайного є декілька небезпечних та дуже токсичних двійників, найчастіше з яких грибникам-аматорам трапляються маслюк несправжній, маслюк ядовитий та пантерний мухомор. Перш ніж виходити за маслюками, необхідно ретельно вивчити їх зовнішній вигляд та відмінності від справжнього гриба. Серед них: колір шляпки, колір ніжки, наявність кільця на ніжці, зміна кольору на зламі, та структура під шляпкою. Будьте обережні, та бажаємо вам завжди повних козубів! 

Смотрите также:
318 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Роман
Автор: Олег, очаков