Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збирання опенька літнього у червні. Зовнішній вигляд та небезпечні двійники.

Збирання опенька літнього у червні. Зовнішній вигляд та небезпечні двійники.

Вавілен Асаговський 6 Июнь 11:16

Пошук літніх грибів можна сміло сприймати як добрий активний відпочинок на природі, що зарядить силами та емоціями на тижні вперед. Від початку червня, грибний світ стає значно більш різноманітнішим, починають зростати дійсно якісні, корисні та дуже смачні види. Як раз одним з таких є всім відомий опеньок літній, що завдяки частим опадам, цього року з’явиться дещо раніше звичайного. У цій статті ми розповімо про зовнішній вигляд, типові місця зростання та його небезпечних двійників. Далі – детальніше.

 

Місця та час зростання

Зазвичай, пік зростання літнього опенька припадає на другу половину – кінець червня, проте теплий, та сповнений регулярними опадами, травень значно прискорить їх появу цього року. Знайти їх можна цілими колоніями, що щільно зростають на залишках повалених дерев, а також на старих, засохлих. Зростає переважно у листяних або змішаних лісах, особливо там, де достатньо вологи. Колонії літнього опенька можуть паразитувати на багатьох видах дерев, частіш за все березах або їх пнях. На хвойних деревах зустрічається вкрай рідко, тож хвойні частини лісу слід оминати стороною, так ви певною мірою зможете убезпечитись від помилкового збору декількох неїстівних та навіть отруйних видів.

 

Зовнішній вигляд

Гриб опеньок літній може сягати у висоту до 7см, ніжка у діаметрі сягає лише 1см, доволі жорстка. Нижня частина ніжки, за вузьким кільцем вкрита характерними лусками, а верхня світліша та гола, що є найбільш корисною відмінністю справжнього літнього опенька. Діаметр шапинки у середньому становить близько 3см, проте може сягати й 6, у залежності від стабільності опадів. У молодих грибів її форма випукла, але з віком починає потрохи випрямлятись. Тонка шкірка на поверхні шапинки вкрита шаром слизу. Її колір також буде залежати від віку, а також вологості ґрунту та повітря, чим сухіше – тим світліше забарвлення матиме поверхня шапинки. М’якоть трохи водяниста на дотик, біля ніжки темніша, має приємний грибово-дерев’янистий запах.

Опеньок літній користується популярністю через високі смакові властивості, тому подається, загалом, у перших або основних стравах. Його можна вживати маринованим, смаженим та засоленим, гриб добре сушиться задля довшого зберігання. Їстівною вважається виключно шапинка, ніжки перед приготуванням відділяються та відкидаються, оскільки навіть після виварювання залишаються дуже жорсткими.

 

Схожі види

Багато починаючих грибників, під час підготування до походу, обмежуються вивченням зовнішнього вигляду лише шапинки, проте це вкрай невірний підхід, який загрожує небезпечними наслідками. Шапинку літнього опенька, після тривалого періоду відсутності опадів, дуже важко відрізнити від шапинки трохи меншої "галерини оторочкуватої", також відомої англомовним грибникам як «funeral bell» (укр. - "поховальний дзвоник"), що досить прямо натякає на ступінь його отруйності. Найлегше, відрізнити їстівний гриб від отруйного саме по ніжці, оскільки в отруйної "галерини" поверхня нижньої частини ніжки волокниста та не вкрита лусками. Також, отруйний гриб зростає переважно на пнях хвойних дерев, на яких опеньок літній, відповідно, у запобігання фатальних помилок, шукати на варто.

Як і завжди, бажаємо вам завжди повних козубів та приємної прогулянки по літньому лісу.

Смотрите также:
364 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Олег
Автор: Сергій Кияновський