Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір зимового опенька наприкінці лютого - на початку березня

Збір зимового опенька наприкінці лютого - на початку березня

Вавілен Асаговський 21 Февраль 15:08

Серед зимового лісу залишилось небагато їстівних грибів, позаяк лише невелика частина їх царства здатна на виживання та плодонось упродовж сильних морозів. Мабуть єдиним, повноцінним варіантом залишається опеньок зимовий, також відомий як зимовий гриб, що залишається у бездоганному вигляді та навіть плодоносить до самого наступу весни та потепління. У цій статті ми розповімо про те, де варто шукати ці гриби у першу чергу, як вони виглядають, чи є в них небезпечні двійники та у який засіб їх можна готувати. Тепер про все це детальніше

 

Зовнішній вигляд та небезпечні двійники

Зимовий гриб є доволі популярним видом серед грибників всієї Європи, проте культивують його лише в Азіатських країнах, таких як Японія та Південна Корея. Шляпка гриба переважно пласка, та у діаметрі може сягати 10 см. Її колір варується від темно-жовтого до помаранчево-коричневого, у залежності від віку. Колір м’якоті світліший, на запах приємно віддає деревиною. Ніжка коротша ніж діаметр капелюшка, сягає від 2 до 7 см. Головною перевагою збору зимового опенька стане практична відсутність повністю ідентичних двійників. Дещо схожим на зимовий гриб є колізія вертенонога, яка вважається неїстівною, та після вживання у їжу може викликати легке отруєння. Щоб уникнути збору цього двійника, грибникам-початківцям варто лише уважно роздивитися фотографію опенька зимового та добре вивчити його зовнішній вигляд.

 

Особливості росту зимового гриба та де його варто шукати

Як і всі опеньки, опеньок зимовий паразитує на старих деревах або на поваленій деревині чи пнях. Цей гриб можна знайти у змішаних або листяних лісах, де він найчастіше зростає на тополі або вербі. Під час тривалих морозів плодонось призупиняється, проте гриб повністю зберігає форму та їстівні якості. Зростання нових грибів відновляється під час відлиг, переважно тривалих. У середньому, його можна збирати на тих самих ділянках приблизно роз на місяць, ближче до південних кордонів – частіше. Опеньок зимовий добре пристосований до помірного клімату України, тож його можна зустріти й у парках, та галявинах невеликих лісів та лісосмуг. Збирати його варто виключно у екологічно чистому середовищі, позаяк він дуже добре всмоктує в себе як добрі, так і погані речовини. Дуже часто, його знаходять під товстим шаром снігу або гіллям дерев, тож під час збирання потрібно бути дуже уважним.

 

Їстівні властивості та засоби приготування

Зимовий гриб відносять до 4 категорії, що передбачує попередню проварку перед вживанням чи подальшим приготуванням гриба, не менше 20-30 хвилин. Причиною тому – токсини, що виробляються самим плодовим тілом, які, проте, дуже добре нейтралізуються під впливом високих температур. Слід також зауважити, що після виварювання верхній шар капелюшка покривається слизом, і це нормальна реакція. Зимовий опеньок вживають у вареному, маринованому та соленому вигляді, та найчастіше подають разом із головною стравою. Не дивлячись на високі смакові якості, вживати цей гриб впродовж довгого часу не рекомендується, позаяк для травної системи він буде доволі тяжкий.

Бажаємо вам приємної прогулянки зимовим лісом та завжди повних козубів.

Смотрите также:
435 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Олександр
Автор: Сергей