Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір зимового гриба протягом другої половини зимового сезону

Збір зимового гриба протягом другої половини зимового сезону

Вавілен Асаговський 9 Январь 09:37

Зимовий сезон не залишає багатого вибору фанатам тихого полювання і самий цей факт позбавляє грибників значної частини конкуренції в українських лісах. Проте, завзятий грибник завжди зможе зібрати кошик цінних грибів та навіть декілька делікатесних. А у цій статті ми розповімо про зимовий опеньок, також відомий просто як зимовий гриб, типові ділянки його зростання та харчові і корисні цінності. Далі — докладніше.

 

Загальний опис зимового гриба

Шапинка зимового гриба має рудий або іржавий колір, що доволі чітко виділяє гриб на фоні ділянки зростання у зимовому лісі. Подеколи, на поверхні шапинки з’являються невеликі, бурі плями. Її діаметр, у залежності від ступені зрілості, може коливатись у межах від 2 до 10см. Шапинка стає значно яскравішою ближче до центру верхньої частини, у той час як по краю може залишати кремовий колір. У теплі та мокрі зими, коли температура здебільшого тримається вище нульової позначки, поверхня капелюшка покривається слизовим шаром. М’якоть кремового кольору, м’яка та водяниста, віддає приємним, дещо дерев’янистим запахом. Пластинки під шапинкою не розташовані не надто щільно один до одної, також мають кремовий колір, проте із віком стають м’якішими та темніють. Ніжка доволі тверда, дещо темніша від низу капинки, у довжину приблизно дорівнює діаметру шапинки гриба.

 

Типові ділянки та час зростання

Початок зростання опенька зимового розпочинається разом із першими морозами, зазвичай наприкінці осені, у той час як більшість грибів України починає відмирати. Враховуючи лише це, у цих грибів практично не залишається двійників у нашій країні, тож їх збір можна назвати доволі безпечною справою навіть для аматорів. Пік плодоношення розпочинається у листопаді або на початку грудня та продовжується, зазвичай, до перших чисел лютого. Цей гриб, як і більша частина опеньок, виконує роль паразита, зростаючи на стовбурах послаблених або сухих дерев, здебільшого листяних. Зростає групами, часом такими великими, що з одного дерева можна назбирати цілий козуб.  У зимовий час, на чорно-білому фоні снігу та дерев, дуже помітні навіть здалеку, проте часом вкриті великим шаром снігу.

 

Поживні властивості

Цей вид грибів відносять до четвертої категорії за кулінарними якостями, тож перед безпосереднім приготуванням його потрібно відварити протягом, якнайменш, 20 хвилин задля позбавлення сполук, що можуть зашкодити його сприйняття організмом людини. Вчені знайшли у грибі декілька нестійких токсинів, які, однак, дуже швидко розпадаються під впливом високої температури. У кулінарних стравах використовують виключно шапинку, оскільки ніжка навіть після приготування залишається занадто твердою. Найчастіше його готують маринованим або соленим, вареним рідше, оскільки шапинка після відварювання стає слизькою. Цей гриб можна збирати змерзлим або відталим, оскільки він дуже добре переносить заморозку, не втрачаючи смакових якостей, може зберігатися у морозильнику, аби подовжити термін використання. Серед корисних властивостей варто виділити наявність у складі гриба фламуліну, що застосовується як лікувальний засіб проти саркоми.

Смотрите также:
168 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото