Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір та цілющі властивості рижиків

Збір та цілющі властивості рижиків

Вавілен Асаговський 12 Июль 13:02

Липень дуже багатий на гриби, але влітку треба знати де їх шукати. З початком цього місяця стартує справжній грибний сезон, в лісах та полях з'являється більшість літніх та осінніх грибів, продовжують рости весняні. Збір рижиків тільки починається і продовжиться до жовтня. Цей вид грибів надзвичайно цінується любителями тихого полювання, завдяки неповторному смаку і цілій низці корисних властивостей. У цій статті ми розповімо де їх можна буде знайти в липні, про їх зовнішній вигляд, корисні властивості а також протипоказання.

 

Де і коли росте

Рижики відносять до сімейства сироїжкових, і, як і інші види цього сімейства, вони мають власний, неповторний та приємний смак. Ростуть вони переважно в соснових лісах, але також нерідко їх можна знайти і в змішаних, особливо там, де в грунті переважає пісок. З'являється цей гриб на поверхні переважно в липні, а збирати його можна аж до жовтня. Зустрічаються як поодиноко зростаючі гриби, так і невеликі групи. Найбільші колонії можна помітити поруч з сосною або ялиною, там, вони сягають найбільшого за сезон розміру. 

 

Зовнішній вигляд

Рижики досягають в довжину 10 см, ніжка в діаметрі не більше 3 см, а капелюшок цього гриба може зростати до 15 см в диаметрі. На вигляд капелюх гриба помітно опуклий, але по центру загорнутий всередину, на дотик досить м'ясистий. Поверхня капелюшка забарвлена в світло-коричневі кольори, здається трохи вицвілою. Знизу густо розташовані спрямовані до центру пластини. При навіть невеликому натиску на пластинки, вони спочатку стають темнішими, потім наливаються темно-зеленим відтінком. М'якоть на зрізі червоніє, потім теж зеленіє, виділяючи сік з легким і приємним смолистим запахом.

 

Корисні властивості

Рижики серед грибників славляться своїми смаковими якостями. Готувати їх можна практично як завгодно, але найкраще піднести в якості основної страви або як гарнір до неї, в смаженому вигляді. Вони повністю їстівні і не вимагають додаткової термічної обробки, рижики можна їсти навіть в сирому вигляді, але не рекомендується цим зловживати. Навіть в сирому вигляді гриб відмінно засвоїться організмом.

За вітамінним складом вони обходять багато овочів і фруктів, і при цьому містять багато корисних організму калорій, обходячи м'ясо і рибу. Крім корисних для організм а людини вітамінів, в рижиках накопичується лактаріовіолін, природний антибіотик, що посилює імунітет людини від туберкульозу і багатьох інших вірусних захворювань.

 

Підведемо підсумок. Рижики дуже смачні і поживні. Вони вже почали з'являтися в хвойних і змішаних лісах України, а на піщаному грунті їх можна збирати великими кошиками. Також вони містять в собі величезну кількість корисних речовин і навіть природний антибіотик. Перебуваючи на тихому полюванні пам'ятайте, чим акуратніше ви зріжете гриб, тим швидше він виросте знов.

Смотрите также:
  1192 1
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Комментарии   

   
  0 # Андрей 04.10.2017 23:19
  Варто додати, що рижики гірчать на смак. Кому ця гірчинка не подобається, раджу перед термічною обробкою порізати рижики на частини уздовж ніжки та вимочувати їх, кілька разів змінивши воду. Гірчинку грибу придає його помаранчевий сік. Якщо у процессі вимочування вода перестала забарвлюватися у помаранчевий колір, то це означає, що з гірчинкою покінчено... 8)
   

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото