Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір рижика смаяного напередодні вересня

Збір рижика смаяного напередодні вересня

Вавілен Асаговський 22 Август 10:11

Сезон збирання грибів тільки розпочинається, проте у передосінньому лісі вже так багато доволі цінних подарунків для справжніх шанувальників тихого полювання. Часті та сильні опади лише довершують і буз того ідеальні умови для зростання лісових красенів. У цій статті ми розповімо про те, де шукати рижика смачного, як його правильно збирати, його зовнішній вигляд, двійників та поживні якості. Далі – детальніше!

 

Зовнішній вигляд рижика смачного

Колір капелюшка цього гриба можна зрозуміти з самої назви, у більшості випадків він блідо-помаранчевий, як і ніжка що його утримує. Діаметр капелюшка, звісно ж відрізняється у залежності від віку плодового тіла, та може варіюватися від 3 до 12!см. Форма капелюшка молодого гриба є майже рівною, лише троги загнутою своїми краями угору, тоді як у більших представників виду вона є дуже вигнутою у середину. За нею дуже добре видно продовжні пластини, що скріпляють капелюшок із ніжкою, що заввишки може сягати 7см, проте у більшості випадків не перевищує 4см. На зрізі м’якоті, вона певний час зовсім не змінює колір, але за годину починає помітно зеленіти. Великі плодові тіла дуже часто бувають ураженими лісовими безхребетними, тож під час збирання перевага віддається саме молодим особинам.

 

Де шукати

Рижик смачний або ж рижик справжній, доволі розповсюджений всією територією України, проте найбільше поширення отримав у Поліссі та Закарпатті. Гриб дуже добре зростає саме у хвойних лісах, особливо швидко набираючи об’єм та масу після тривалого періоду опадів. Зростає чисельними групами під соснами та ялинками, та у залежності від цього може навіть зовнішньо відрізнятися. М’якоть підялинкових рижиків завжди буде більш ламкою та може мати легкого блакитного відтінку, доті як рижики, що зростали під соснами мають помітно м’якішого та міцного капелюшка. У хвойному лісі, колонії цих грибів помітити дуже не важко, головне знайти найбільш вологу й затінену частину лісу, що розташована неподалеку від джерела прісної води.

 

Поживні та корисні цінності

Смакові цінності рижика справжнього дуже цінуються навіть досвідченими шанувальниками тихого полювання. Є навіть серед деяких грибників думка, що цей гриб навіть смачніший за білого, проте на смак та колір, як відомо, друзів не знайдеш. Подається у перших стравах, маринується, сушиться, смажиться та вариться. Цей представник грибного царства навіть знайшов собі використання у традиційній медицині, де з нього виводять антибіотики, здатні побороти збудника туберкульозу, та інших вірусних захворювань. Тож радимо не зволікати, бо цінність першого плодоносу є значно більшою аніж осіннього, хоч і має менші об’єми. Як і завжди, бажаємо вам завжди повних кошиків та приємного відпочинку на природі!

Смотрите также:
222 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Жданюк Андрей