Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір підберезника звичайного наприкінці весняного сезону

Збір підберезника звичайного наприкінці весняного сезону

Вавілен Асаговський 9 Май 17:18

Травень відкриває сезон збирання грибів по-справжньому! Саме у цей час у лісі починає зростати більшість їстівних грибів, які, від початку, зростатимуть доволі повільно, але впевнено, що дозволить вже до кінця місяця не виходити з лісу без наповненого козуба – двох. Одним з таких видів, що лишень починає своє зростання є відомий всім гриб підберезник, про який і піде мова у цій статті. Далі ми розповімо про зовнішні особливості, поживну цінність гриба та чи є у нього небезпечні двійники.

 

Зовнішній вигляд травневого підберезника

Підберезник починає зростати пізньою весною, коли температура на вулиці стабілізується на позначці вище +18 градусів. Пік зростання приходиться на сезон дощів, який неминуче трапляється на межі квітня та травня. Загальний пік зростання буде традиційно спостерігатися у червні-серпні, проте збирати його можна вже зараз.

Зовнішній вигляд підберезника звичайного добре відомий всім грибникам, проте початківцям варто ретельно вивчити його зовнішній вигляд та тактильні особливості, позаяк він має декілька небезпечних двійників. Шляпка справжнього гриба доволі велика, напівсферична із тупим кутом, у діаметрі може сягати 8-12см, проте трапляються особини із капелюшком, що сягає 20 см. Поверхня шляпки гладка, та може варіюватись від сірувато- до темно-коричневого забарвлення. Шкірка невіддільна від тіла шляпки, на запах віддає приємним дерев’янисто-грибним букетом. Ніжка, в окремих випадках сягає довжини до 20см, товщина її варується від 0,5 (у молодих грибів) до 3см. М’якуш білого кольору, після зрізання зберігає забарвлення, віддає більше приємного аромату та, у ряді випадків лише незначною мірою рожевіє взаємодіючі із киснем.

 

Де шукати підберезник?

Як і виходить з назви, шукати його, у першу чергу слід у березняках яким не один рік. Причиною цьому є те, що гриб значною мірою живиться на корінні дерев, утворюючи з ними мікозу. Як і більшості грибів, цьому виду не принципово листяний чи хвойний ліс, головне щоб там були берези. У молодих насадженнях його знайти практично неможливо, тоді як грибниці, що прижилися у старих лісах, вже починають давати свої плоди. Посеред бурно зростаючої рослинності помітити гриб доволі важно, тож варто проявити додаткову пильність та дослідити за допомогою невеликого прута рослинність зростаючу під деревами.

 

Поживна цінність – небезпечні двійники

Підберезник є доволі цінним грибом, через те що має добрі смакові властивості та позитивний вплив на організм людини. Вживається у смаженому, вареному, сушеному та маринованому вигляді. Як і всі гриби, споживати його занадто часто не варто, та слід пам’ятати, що гриби слід збирати виключно у екологічно чистій місцевості, на віддаленні від підприємств та доріг.

Одним з найпоширеніших двійників підберезника є «несправжній підберезник», що зовнішньо виглядає як дещо вицвівший, сіруватий справжній гриб. Найбільш істотними відмінностями між ними є: справжній гриб має гладку шляпку, несправжній – бархатисту; несправжній гриб значно світлішого кольору та у ряді випадків – рожевату м’якоть. На зламі несправжній гриб швидко рожевіє, тоді як справжній підберезник залишається світлого кольору. Несправжній підберезник має поганий запах та смак, навіть невелика його кількість може зіпсувати страву, саме тому несправжній підберезник не чіпляють навіть лісові хробаки, що активно прогризають капелюшок підберезника справжнього.

Бажаємо вам кожного місяця відкривати новий грибний сезон та завжди повних козубів!

Смотрите также:
470 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото