Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір лисичок наприкінці осені

Збір лисичок наприкінці осені

Вавілен Асаговський 7 Ноябрь 16:28

Зима крокує до нас надзвичайно швидко а листопад в нашій країні, стане останнім місяцем збору найбільших і найбільш цінних грибів. Лисичка звичайна - один з найсмачніших грибів осіннього лісу, та до того ж зростає, нерідко, великими групами. Однак у цього гриба є неїстівні двійники і деякі з них навіть отруйні, до чого слід завжди бути готовими. У цій статті ми розповімо де варто шукати лисичку звичайну на початку листопада, як не переплутати її з небезпечними двійниками, і які корисні властивості цей гриб в собі несе для людини. Далі — детальніше!

 

Типові ділянки зростання

Цей гриб рідко зростає поодинці, частіше зустрічається невеликим колоніями. Плодоносить під час рясних опадів, буде рости до настання по-справжньому зимових холодів, які можуть початися вже наприкінці листопада. У листопаді збір лисичок триває так само активно, як і в попередніх осінніх місяцях. Якщо ви хочете повернутися до поміченої раніш колонії в наступному році, важливо знати одну особливість цього гриба: зрізати його ножем не рекомендується, гриб акуратно виймається з грибниці, бо в іншому випадку, вона може прийти в занепад.

 

Зовнішній опис та кулінарні властивості

Цей гриб має яскравий, матовий, жовтий або помаранчевий колір. Утворює мікоризу з дубом, буком, сосною і ялиною, в корінні яких і виростає. Не терпить відкритого простору, частіше зустрічається в густих лісах, ніж в розріджених. У висоту може сягати до 8 см, ніжка того ж кольору, що і капелюшок. Капелюшок загорнутий вгору, має хвилясту форму, у ширину може досягати 12 см, шкірка на поверхні важко відокремлюється від м'якоті. М'якоть щільна, при натисканні трохи червоніє, на запах віддає сухофруктами, за кольором трохи світліше поверхні капелюшка. Основною перевагою збору цих грибів стане їх цілісність, оскільки вони, з якоїсь причини, не припадають до смаку паразитам.

Лисичка звичайна - їстівний гриб, що має яскравий смак і приємний аромат. Може бути поданий на стіл у вареному, смаженому або маринованому вигляді. На зиму ці гриби можна засолити або засушити, більш того, вони зберігаються дуже довго самі по собі. Можуть застосовуватися не тільки в кулінарних, але і лікувальних цілях, оскільки містять в собі великий запас вітаміну D2, цілих вісім незамінних для організму амінокислот а також такі елементи як цинк і мідь. Вжиті в їжу, природним чином захищають від глистів, підвищують імунітет проти туберкульозу і покращують загальний стан печінки.

 

Небезпечні двійники

Лисичка звичайна має кілька двійників, найпоширеніші з них: помилкова лисичка і «клітоцибе оранжево-червоний». Останній викликає сильне отруєння, але на щастя зустрічається в наших краях досить рідко, в основному на Кримському півострові, від лисички звичайної відрізняється більш темним капелюшком, в порівнянні з ніжкою і дуже неприємним запахом. Хибна лисичка частіше росте на пожухлих деревах, м'якоть значно м'якша, в США і Західній Європі вважається їстівним грибом низької якості, в основному через те, що має неприємний смак і вимагає довшої термічної обробки. У Східній Європі гриб вважається або неїстівним, або умовно їстівним. Перед збиранням грибів, в будь-якому випадку, настійно рекомендується ретельно вивчити зовнішній вигляд їстівних грибів і його небезпечних двійників. Бажаємо вам завжди повних корзинок.

Смотрите также:
243 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото