Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір гливи впродовж березня

Збір гливи впродовж березня

Вавілен Асаговський 21 Март 17:27

Збір грибів в березні - не дуже вдячна справа, однак досвідчені грибники завжди тримають на прикметі парочку злачних ділянок. Наразі зимові гриби вже починають в'янути, а весняні все ще тільки на підході, перші серйозні їх врожаї можна буде збирати ближче до кінця квітня, після сильних і теплих дощів. Напевно, найпоширенішим їстівним грибом в нашій країні стають гливи, які високо цінуються серед грибників і мають цілу низку корисних властивостей. У цій статті ми розповімо про те, де варто шукати гливи в березні, як їх готувати і яку користь для організму людини вони несуть. Тепер про все це детальінше.

 

Пошук останніх глив

Останній урожай глив цього сезону варто шукати виключно в листяних лісах. Ці гриби паразитують на стовбурах дерев, а також на великих гілках. Найчастіше, вони виростають саме на старих березах і тополях. Гливи аж ніяк не приносять користь деревам, на яких мешкають, а навпаки призводять до їх якнайшвидшого в'янення. Крім здорових, живих дерев, глива також досить успішно зростає на старезних пнях і повалених деревах, а тому можуть бути вирощені штучно.

 

Смакові якості глив зібраних у березні

Глива в березні має найвищі смакові якості, проте збирати їх варто вкрай обережно, пропускаючи підв’ялі, занадто м’які особини. Старі гриби, з часом повністю втрачають бувалий смак і корисні властивості. Як і більшість представників царства грибів, гливи як губка вбирають в себе все з навколишнього середовища, а це значить що збір їх у межах міста, великих, промислових підприємств та проїжджих частин не стане кращим вибором. Подібні гриби можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

Гливи можна вживати в їжу практично в будь-якому вигляді, крім, хіба що, сирого. Вони проявлять свої смакові якості в повній мірі у смаженому, тушкованому, маринованому та вареному вигляді. До приготування глив, зараз варто підійти серйозніше, адже гриби вбирали в себе все хороше і погане протягом усього осінньо-зимового сезону. Перед безпосереднім приготуванням, їх варто проварити протягом декількох годин. 

 

Висновки

Підведемо підсумки. Шукати гливу варто в листяних лісах, збираючи при цьому лише більш-менш молоді екземпляри. Найпоширенішими місцями їх зростання будуть ділянки лісу з великою кількістю беріз і тополь. У цьому місяці їх збір ще не добігає кінця, повністю вони прийдуть в непридатність до застосування лише наприкінці наступного місяця. Кількість страв, в яких можна додати гливу необмежена, вони безумовно варті витраченого на пошуки часу. Бажаємо вам приємної прогулянки та завжди повних козубів. 

Смотрите также:
337 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Олег