Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір часничника взимку

Збір часничника взимку

Вавілен Асаговський 23 Январь 16:59

Погода в листопаді видалася не настільки холодної як очікувалося, тому грибний сезон ще навіть і близько не підійшов до кінця. Висока вологість позитивно позначається на їх зростанні, завдяки чому, грибники продовжують збір пізньоосінніх грибів. Також починається збір грибів, які зазвичай повноцінно визирають тільки в січні. У цій статті мова піде про маловідомий, делікатесний гриб, так званий часничник.

 

Загальний опис часничника

Часничник - невеликий гриб, проте з досить специфічним смаком, що нагадує щось середнє між часником і цибулею. Цей гриб відмінно підійде в якості доповнення практично до будь-якої серйозної страви, якій він подарує незвичайний, незабутній смак, а також концентрований набір вітамінів, білків і мінералів. Найбільше часничник цінується саме як приправа до страви, а не як його складова, хоча не дивлячись на назву він має стійкий грибний смак. Мова йде про невеликий гриб, який легко і швидко проростає в зимовому лісі у вологу погоду. Як і більшість грибів, вологість ґрунту прискорює його ріст і навіть взимку, у часи відлиг, він росте дуже швидко. Тому лише через тиждень-півтори його можна буде знайти на тому ж місці, поки знов не випав стійкий сніг.

Часничник цибульний володіє дуже тонкою ніжкою, товщиною в 0,3-0,4см, висотою в 8-10 см, на ніжці красується невеликий білий капелюшок 3-5см в діаметрі, який з віком темнішає по краях. Також края стають стають трохи смугастими, на вигляд сам капелюшок у молодих грибів опуклий, однак розпрямляється з віком. Ніжка гриба за кольором спочатку молочного відтінку, але потім темніє, стаючи коричнево-бурою, на дотик хрящувата і досить ламка.

 

Де шукати часничник та його різновиди

Отже, де ж шукати ці чудові делікатесні гриби? Поширилися вони досить широко, однак ростуть здебільшого у південній частині країни, де переважає чорнозем. Їх ареал зростання — широколисті і змішані ліси. Найчастіше їх можна знайти великими групами на пнях, до того ж їх цілком можна вирощувати і самостійно. Лісова і лісостепові зони стали їх природним місцем проживання після того, як вони були завезені в Україну, однак, хоч їх можна зустріти по всій країні, щоб їх знайти доведеться бути вкрай уважним. Часничник цибульний, гриб з цього підвиду, що володіє найвищими смаковими якостями, досить рідкісний, але він маловідомий серед грибників дилетантів, тож збирають його досить рідко. Зростає, починаючи з червня по грудень. У м'якому, дощовому в цю пору, українському кліматі, зустріти його можна і в середині січня, головне щоб не було тривалих морозів.

Існує два види делікатесних часничників, дубовий і цибульний, розрізняються смаком. Дубовий має більш грибний, дерев'янистий, приємний запах, а цибульний має м'який запах суміші гриба і цибулі. Обидва види мають досить сильний бактерицидний ефект, що добре позначається на стані травної системи і служить відмінною профілактикою проти вірусних захворювань. Відмінний гриб для зміцнення здоров'я на зиму, а також прекрасна спеція, яка додає особливий смак страви. Рекомендуємо нашим читачам уважно ознайомитися з правилами збирання грибів та бажаємо завжди повних кошиків. До зустрічі на тихому полюванні!

Смотрите также:
  171 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото