Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір березової  губки у лютому. Корисні властивості

Збір березової губки у лютому. Корисні властивості

Вавілен Асаговський 7 Февраль 12:21

До завершення зимового сезону доживають далеко не всі представники грибного царства, але у любителів тихого полювання ще залишається декілька безпрограшних варіантів. Перш за все, варто звернути увагу на гриби, що компенсують свою неїстівність своєю користю для організму. Саме таким і є гриб під назвою березова губка, також відомий як чага або березовий гриб. У цій статті ми розповімо про те де його можна шукати у лютому, як він виглядає та які цілющі якості у собі несе. Тепер про все це детальніше

 

Зовнішній вигляд

Березову губку так чи інакше бачили всі, позаяк цей гриб дуже розповсюджений завдяки м’якому клімату та багатству дерев, на яких він плодоносить. Плодове тіло цього гриба позбавлено ніжки, та дуже щільно приковане до дерева на якому зростає. М’якоть білого кольору, проте на зламі дуже швидко стає коричневою. Шляпка молодого гриба округла, з віком починає нагадувати підкову. Молоді гриби жорсткі на дотик, проте старші абсолютно тверді. По свої суті вони є паразитичним видом, що виживає за рахунок дерева на якому зростають. Саме дерево ж, у свою чергу, починає поступово в’янути. Вчені відзначають, що від впливом цього гриба, вражене дерево втрачає від чверті своєї маси всього лише за 4 місяці. Через свою жорсткість та гіркість, березова губка вважається неїстівною, проте досвідчені грибники збирають їх у лікувальних цілях.

 

Де шукати

Березова губка доволі розповсюджений гриб, який вражає перегріті сонцем або морозами деревах, у більшості випадків живих. Після ураження, дуже швидко зростає, у той час як дерево починає потроху засихати. Спори чаги проникають глибоко у ствол, тож навіть якщо зірвати гриб – він скоріш за все виросте знов. Як виходить із назви, шукати його слід на старих березах, позаяк у молодих дерев кора більш щільна та не дозволяє спорам проникнути всередину. Його можна зустріти у змішаних та листових лісах, парках, заповідниках, та навіть у місті, на березах що висаджені вздовж дороги чи траси. Звісно ж, найвищу цінність представляють ті, що були зібрані у екологічно чистому середовищі, позаяк гриби мають властивість вбирати в себе як все найкраще, так і найгірше з оточення.

 

Збір гриба та його корисні властивості

Березову губку можна збирати протягом всього року, проте збираються виключно молоді особини, що ще відносно м’які на дотик, проте доволі жорстку у порівнянні із їстівними грибами. Найбільш багаті на лікувальні властивості саме ті гриби, що зростають на живих деревах. Після збирання їх нарізають на невеликі продовгуваті шматки та сушать за температури у 40-50 градусів. За відсутності обладнання підійде сухе та тепле приміщення, захищене від сонячних променів. Строк зберігання відносно невеликий, та становить до 4-5 місяців.

Відвари на основі гриба у невеликих пропорціях та кількості позитивно впливають на травну систему, полегшуючи симптоми гастриту та язви чи розладів шлунку. Температура гарячої, добре кип’яченої води складає при цьому не більш як 60 градусів, задля збереження лікарських якостей. Настої на міцному алкоголі, у свою чергу, також володіють заспокійливим ефектом. Пам’ятайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я. Бажаємо приємної прогулянки по зимовому лісу.

Смотрите также:
261 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Андрій
Автор: анатолий