Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Збір березової губки у лютому

Збір березової губки у лютому

Вавілен Асаговський 6 Февраль 09:38

Збір грибів наприкінці зимового сезону — це справа для справжніх профі, оскільки ця справа далеко не завжди приносить бодай якісь плоди. Проте, не дивлячись на холодний сезон, далекий від наступного плодоносіння, все ж є декілька безпрограшних варіантів для урядового грибника. Одним з грибів, що зберігають свіжість протягом майже цілого року, є дуже відома багатьом, березова губка. Про те, який зовнішній вигляд вона має, та яке використання знайшла у народній медицині — далі у статті.

 

Зовнішній вигляд берегової губки

Березова губка є паразитом, що живе на березах. Спори цього гриба розносяться вітром і потрапляють в порожнині дерева і за допомогою тонких ниточок грибниці - гіф, розчиняють деревину за допомогою ферментів і вбирають всі поживні речовини. Незважаючи на те що цей гриб відноситься до шкідників він виконує важливу роботу прискорюючи розкладання загиблих дерев тим самим готуючи і готуючи ґрунт для нових.

Він має плодову частину у вигляді копита діаметром до 20 см. Колір гриба змінюється з віком. Молодий гриб має світло сірий колір і білу нижню частину, чим старше гриб, тим він стає більш темним, на верхній частині з’являються відтінки коричневого.  Досвідчений грибник здатний на око визначити вік придатність гриба. Внутрішня тканина теж має мінливі характеристики, у молодих грибів вона м'яка і волога, а у старих жорстка і суха.

 

Використання березової губки

Ще в середні століття її використовували в багатьох сферах життєдіяльності, проте здебільшого його використовували саме у медичних цілях. Вченими було виявлено що цей гриб має цілу купу корисних властивостей: полісахариди, що містяться в плодових тілах, зміцнюють імунітет і підвищують імунітет до інфекційних захворювань, також за цим грибом були помічені болезаспокійливі і протизапальні ефекти, які, до речі, були відомі ще давно і активно використовувалися в народній медицині. Хітин, меланін та інші речовини, що містяться в губці, використовуються для приготування ліків, що очищають організм від шлаків і виводять токсини. Відвар з цього гриба також використовується при отруєннях неякісними продуктами, або токсичними речовинами, що містяться в повітрі. Одна з біологічно активних добавок створена на основі цього чудодійного гриба впливає на печінку очищуючи організм і приводячи до схуднення. Також з цього гриба виготовляють присипку, яка сприяє загоєнню ран, а якщо врахувати вище згадані антибактеріальні і дезінфікуючі дії, властиві грибу, то така присипка стає дуже корисним засобом проти ран. З усього сказаного можна зробити висновок що збір березового трутовика є, нескладним, але надзвичайно корисним заняттям. Збираються здебільшого молоді гриби, що ще не встигли ороговіти, мають м’яке тіло та найбільший набір корисних властивостей, які знайшли дуже широке коло застосування у народній медицині ще багато сторічь тому. Бажаємо вам приємно провести час у лютневому лісі та збирати гриби тільки у екологічно чистому середовищі, позаяк цінність грибів зібраних лісі — найвища. 

Смотрите также:
118 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Жданюк Андрей
Автор: Олександр
Автор: Сергей
Автор: Слава