Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Які гриби збирати у міжсезоння?

Які гриби збирати у міжсезоння?

Вавілен Асаговський 7 Март 17:25

Березень – прямо кажучи не найкращий місяць для збору грибів. Наразі, в межах лісу можна знайти лише залишки зимових видів, які далеко не завжди зберігають свої якості протягом усього сезону. Однак, якщо зима була достатньо сніжною, то шанси на те, що гриби збережуть свій найкращий вид та смакові якості, багаторазово збільшуються. Орім смакових якостей, також варто звернути увагу і на цілющі, адже деякі представники грибного царства несуть саме цю, куди більш корисну функцію. У цій статті ми розповімо про те, що відбувається в грибному царстві з настанням весни, а також коротко пройдемося по гідним для збору березня ним грибам. Тепер по порядку.

 

Залишки зимових грибів 

Гриби, нажаль, схильні до швидкого в'янення, а цикл їх зростання повністю обмежений виділеним їм сезоном. На жаль, не буває грибів, які б плодоносили і зберігали свій зовнішній вигляд протягом усього року. Однак за в'яненням незмінно приходить і розмноження, починається підготовка до наступних сезонів. Любителям тихого полювання в межах України залишаються лише гливи, зимові опеньки і чага, а настільки вологу зиму, яка видалася нам в цьому році, вони перенесли без жодних зусиль. Остаточному в'янення вони піддадуться лише в середині наступного місяця.

 

Що можна зібрати протягом березня

У березні, нам залишаються лише ті гриби, що паразитують на деревах. Одним з таких є гливи, гриби на 100% їстівні, та можуть бути приготовлені у будь-якому вигляді, і в будь-якому ж вигляді, стануть прикрасою для обіднього столу, приносячи до того ж організму людини необхідний білок і цілу купу корисних речовин. Ростуть вони великими колоніями, що робить процес їх збору значною мірою простішим. З одного, зараженого цими грибами дерева, можна зібрати, часом, не один козуб.

Зимовий опеньок в більшості регіонів вдало пережив зиму, завдяки затяжним морозам. Ці гриби також, як і гливи, паразитують на деревах, проте частіше повалених, ніж живих. Зимові опеньки можна сміливо солити, смажити і маринувати, але перед безпосереднім приготуванням, вони повинні бути проварені, позаяк переживши цілу зиму, вони ввібрали в себе занадто багато шкідливих речовин.

З чагою або березової губкою, справа йде зовсім інакше. Сам по собі, цей гриб не є придатним до їжі, проте має цілу низку корисних застосувань. У складі різноманітних відварів і настоїв, він володіє сильними антибактеріальними й протизапальними властивостями. Може застосовуватися як перорально, так і зовнішньо. Часто використовується в народній медицині, як засіб проти захворювань травного тракту, сприяє швидкому виведенню каменів з нирок і одужанню шлунка від виразки. Зовні застосовується під час травм, пухлин і при легких пораненнях, як антибактеріальний засіб. В цілому дуже корисний гриб, але варто мати на увазі, що це стосується лише молодих грибів, які ще не засохли та не втратили всіх корисних властивостей. Шукати їх, як і випливає з назви, варто саме у березняках. Підводячи підсумок, можна сказати, що той, хто шукає - той знайде, нехай грибів зараз залишилося і мало, але одна лише прогулянка по весняному лісі може помітно підняти тонус організму і доставити чимало задоволення. Вдалого тихого полювання!

Смотрите также:
  609 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Олег, очаков