Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Сбирання опенька осіннього у листопаді. Небезпечні двійники.

Сбирання опенька осіннього у листопаді. Небезпечні двійники.

Вавілен Асаговський 8 Ноябрь 18:35

Минулі осінні місяці, видалися доволі теплими, нижче нульової позначки термометр падав лише ночами. Грибний сезон ще далеко не закінчився, але знаходити гриби стає дедалі важче, і цьому, насправді, декілька причин: активний сбір минулими місяцями, товстий шар опалого листя та закінчення плодоношення більшості представників грибного царства. У цій статті ми розглянемо сбір опенька осіннього, а саме типові ділянки їх зростання, як їх правильно збирати та про їх харчову цінність та корисні властивості.

 

Сбір опенька осіннього у листопаді.

Опеньок осінній протягом листопада шукати набагато важче ніж минулого місяця, товстий шар опалого листя майже повністю вкриває, наче простирадлом, їх навіть численні колонії. Не дивлячись на падіння температур, ці гриби можна збирати й на початку наступного, першого зимового місяця. Опеньок осінній зростає на стовбурах дерев та пнях, по своїй суті є паразитами, бо живляться від самих дерев. Подекуди також зустрічаються й на повалених деревах. Зростають переважно у листяних деревах, але можуть бути досить поширеними й у хвойних та змішаних.

Діаметр шляпки опенька осіннього, у середньому, складає 6-8см, рідше 10+см. Зростають дуже щільно, численними колоніями. Довжина тонкої ніжки також сягає 8см. Гриби мають приємний, дерев’янистий запах. Колір пластинок змінюється з віком, від білого до рожево-коричневого, іноді вкриваються темнішими плямами. Гриб продовжить зростати до останніх тижнів місяця, тож зрізати його слід акуратно, трохи вище коріння.

 

Їстівні властивості

Опеньок осінній є їстівним грибом, у деяких країнах – частково їстівний, бо містить у собі цілий набір доволі небезпечних речовин, які можна нейтралізувати тривалим варінням. Вживати їх слід обережно та не частіше ніж раз на тиждень. Не дивлячись на це, опеньок осінній має також цілий ряж корисних властивостей, наприклад мікроелементи, що відіграють значущу роль у кровотворенні та надвелику частку міді та цинку. У кулінарії використовується, загалом, шляпка, позаяк ніжка, особливо у грибів що були зібрані у листопаді, стає черствою. Найціннішими вважаються саме молоді гриби. У якості продукту харчування використовуються у вареному, соленому, маринованому, сушеному та смаженому вигляді, але знов ж таки потребує попереднього проварення. 

 

Небезпечні двійники

Увага, у цього гриба є небезпечні, отруйні двійники. Найпоширенішим та найнебезпечнішим двійником опенька осіннього є опеньок несправжній зірчасто жовтий. Відокремити його від їстівного гриба можна по кольору його пластин, які саме і мають зірчасто жовтий або зелений відтінок. Також зростає колоніями, після вживання у їжу викликає нудоту та може призвести до летальних наслідків.

Інші двійники опенька осіннього досить легко відрізняються від їстівного гриба наявністю кілець на ніжці. У будь якому випадку на тихе полювання завжди треба виходити підготовленими, добре вивчивши всі можливі відмінності небезпечних двійників.

Смотрите также:
487 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Олег
Автор: Николай
Автор: Евгений