Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Пошуки та зовнішній вигляд лисички справжньої

Пошуки та зовнішній вигляд лисички справжньої

Вавілен Асаговський 4 Июль 09:50

На липень приходиться плодоносіння значної частини грибного царства країни, проте не всі його представники є їстівними, тож у літньому лісі потрібно бути дуже обережним із тим що збираєш. Аматорам у цій справі варто перші рази виходити на тихе полювання разом із досвідченими грибниками, що наочно зможуть показати які гриби збирати, а які варто полишити. У цій статті ми розповімо про такий гриб як лисичка звичайна, один з небагатьох по-справжньому цінних грибів цього сезону, де його шукати, зовнішній вигляд та поживні властивості. Далі — детальніше.

 

Де шукати лисичку справжню у липні

Лисичка справжня — один з найпоширеніших грибів України, проте більша частина плодоносіння, особливо у спекотну пору спостерігається у Поліссі та Закарпатті. Цей гриб є дуже непримхливим до погодних або навколишніх умов, може плідно зростати як у хвойному, так і у листяному лісах, проте найкраще на його зростання спрятимуть дещо зволожені умови. Зважаючи на це, найбільші колонії спостерігатимуться у ділянках лісу, що межують із джерелами прісної води. Також, варто враховувати, що лисичка справжня дуже полюбляє добре освітлені сонцем, відкриті місцевості, тож у першу чергу, увагу слід звернути на невеликі галявини посеред щільного лісу. Часто, її можна спостерігати у порослих мохом ділянках або біля позеленілих стовбурів дерев. Часто зростає великими колоніями, подинці зустрічається доволі рідко. Доволі великі плодоноси зустрічаються у борах, що вбирають багато вологи, посеред низької трави, яка, у свою чергу накопичує ракову росу, сприяючу якомога скорішому зростанню плодових тіл та у той самий час не позбавляє гриби необхідної дози сонячних променів.

 

Зовнішній вигляд лисички звичайної

Капелюшок лисички звичайної рідко перевищує 4 сантиметри у діаметрі, має характерний, матово-жовтий, світлуватий колір. Пластини під капелюшком не відрізняються за кольором, продовгуваті та міцно скріпляють капелюшок із ніжкою. Сама ніжка також нечасто сягає 4см у висоту та 1см у діаметрі. М’якоть гриба має білий, зрідка дещо жовтуватий колір.

Серед двійників цього гриба, найбільше поширення отримала лисичка несправжня, проте вона помітно відрізняється помаранчевим або блідо-рожевим кольором м’якоті.

 

Поживні властивості лисички звичайної

Лисичка звичайна має дуже добрі смакові властивості, через що отримала велику популярність серед шанувальників тихого полювання. Проте, цей різновид, у нашій країні відносить до третьої категорії, позаяк лисичка звичайна потребує попереднього проварювання перед приготуванням, та навіть після неї доволі тяжко засвоюється організмом. Виходячи з цього, вживати його занадто часто не варто. Широко вживається у основних стравах смаженим, соленим та маринованим. Після приготування надає страві приємного специфічного смаку. Містить велику частку вітаміну С та В2 та дуже велику дозу каротину, за якою перевершує всі інші відомі гриби.

Бажаємо вам завжди бути обережними на тихому полюванні та завжди повних козубів!

Смотрите также:
342 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото