Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Пошук та збір останніх рижиків напередодні зимового сезону

Пошук та збір останніх рижиків напередодні зимового сезону

Вавілен Асаговський 21 Ноябрь 16:30

Осінній ліс у листопаді порадує грибників великою кількістю представників грибного царства і одним з таких представників, про який сьогодні і піде мова, є рижик. Цей гриб по праву можна назвати царським, адже його смакові якості вже давно відомі і цінуються любителями смачної їжі. Крім того спектр способів приготування цього гриба настільки широкий, що навіть вибагливий гурман знайде рецепт який йому сподобається. Але давайте розглянемо сам гриб детальніше.

 

Зовнішній опис

Перш за все в очі кидається колір цього гриба, через якого він і отримав свою назву. Помаранчевий або навіть можна сказати морквяний колір, є його головною особливістю. Восени, подібне забарвлення дозволяє йому залишатися непоміченим на тлі пожухлого, опалого листя. Капелюшок молодого рижика частіше за все плаский, але як тільки гриб дозріває, він набуває характерну чашкоподібну форму, розмір якої може варіюватися в межах 4-15 см. Шкірка гриба дуже гладка і слизька, а м'якоть, найчастіше, або помаранчева або рожева. Ніжка мало відрізняється за забарвленням від капелюшка, але іноді вона виділяється більш темним відтінком помаранчевого, і як у багатьох грибів всередині ніжка порожня. Вірний спосіб розпізнати рижик це розламати його або ж натиснути на пластини в нижній частині капелюшки і почекати. Через деякий час ці місця стають зеленими.

 

Ділянки зростання рижика

Якщо ви хочете назбирати якомога більше рижиків, вам слід навідати хвойний ліс, адже саме там вони ростуть рясніше. Та слід поквапитися оскільки листопад є фінальним місяцем для збору цих грибів, хоча перш за все варто звертати увагу на примхи погоди і якщо зима буде пізньою, у вас в запасі буде цілий місяць. Важливо звернути увагу на той факт, що вам не обов'язково шукати густий сосновий ліс, аби назбирати рижиків, зовсім навіть навпаки, адже ці гриби краще зростають у дрібноліссі, оскільки саме в таких місцях краще всього дотримується баланс вільного простору, тіні та вологи. Відправившись на пошуки рижиків захопіть рукавички, оскільки опала хвоя є улюбленим добривом для цих грибів, а копатися в гострих голках голими руками не завжди приємно. Крім ділянок лісу для тихого полювання, важливим фактором є правильний підбір часу. На пошуки слід відправлятися через день після рясного дощу, але тільки після гарного, адже рижики дуже люблять вологу, і, як не дивно, холод, у якому краще зберігаються.

 

Кулінарні властивості

Засоби приготування цього гриба досить різноманітні, але як би ви не приготували цей гриб, можна бути впевненим що блюдо буде ситним, адже по калорійності рижик може легко перемахнути славнозвісний білий гриб. Цей листопад обіцяє бути прохолодним та вологим, тому у вас буде відмінна можливість зробити хороші запаси на зиму або просто поласувати смачною грибною стравою. Бажаємо вам приємного тихого полювання!

Смотрите также:
246 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Олександр
Автор: Сергей
Автор: Сергей