Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Пошук маслюка осіннього протягом листопада

Пошук маслюка осіннього протягом листопада

Вавілен Асаговський 22 Ноябрь 23:52

У листопаді триває збір осінніх видів грибів. У цьому місяці ми можемо зустріти осінні і пізньоосінні гриби, а також ранні грудневі. Одним з найбільш якісних грибів, які можна зустріти в лісі в цьому місяці є маслюки пізні і маслюки зернисті, які стануть чудовою прикрасою будь-якої страви. Чи не кожен любитель тихого полювання вважає листопад сприятливим місяцем для збору грибів, однак він часом сповнений приємних несподіванок. У цій статті ми розповімо про таких грибах як пізні маслюки, а також де їх можна буде знайти в листопаді.

 

Споживчі якості маслюка

Маслюки осінні, або, як їх ще називають, пізні, володіють найвищими смаковими якостями серед свого підвиду. Весь підвид маслюків нескладно розпізнати серед інших по постійному маслянистої покрову на верхівці їх капелюшки. По правді кажучи, при готуванні страв з маслюків, маслянистий шар доводиться видаляти, таким чином їх смак стає ще краще. Крім відмінного смаку, ці гриби також можуть похвалитися низькою калорійністю і багатим набором корисних речовин, які ці гриби вбирають з природи. При зборі всіх грибів, слід пам'ятати, що чим екологічно чистіше місце їх збору, тим більше від них користі для організму людини.

 

Зовнішній опис

Форма капелюшки пізніх маслюків округла і опукла. Часом в діаметрі сягає 12 сантиметрів, що чимало. Колір капелюшка темно-бурий, іноді вона покрита тонким шаром бруду через слизової плівки на поверхні, однак вона легко і швидко відмивається. Зовні виглядають досить симпатично і рідко страждають від паразитів, завдяки тому, що виростають у пізньо-осінній сезон. Ніжка цього гриба жовтого відтінку, невелика в діаметрі і по висоті. М'якоть цих маслюків не змінює свій колір на зрізі, залишаючи свій блідо-жовтий відтінок. Ростуть вони аж до самих справжніх зимових морозів, їх можна знайти, при сприятливій, теплій погоді навіть у грудні.

 

Пошук маслюка осіннього

Знайти маслюки осінні можна практично в будь-якому хвойному лісі, особливо на невеликих прогалинах між деревами. Саме там, у високій, пожухлій траві, в місцях доступних для сонця ці гриби досягають максимальної величини і купчастості. Якщо листопад теплий і вологий, то, вийшовши на тихе полювання, можна зібрати їх досить багато. Вони вкрай рідко ростуть поодинці, найчастіше ви знайдете дуже велику колонію, яка займе не один козуб.

Також в хвойних лісах, ви можете натрапити на ще один вид маслянка, а саме Маслюк Білий. Цей гриб також непоганий за своїми якостями, проте вживається найчастіше тільки у вареному або смаженому вигляді, на відміну від пізнього маслянка, який можна смажити, варити, маринувати, солити, тушкувати, в загальному проявити всі кращі свої кулінарні здібності і уяву. Подається на стіл зазвичай, як добавка до основної страви, при цьому вони з лишком додають йому поживності.

Отже, маслюк пізній - чудовий гриб, який має чудовий смак, зростає великими колоніями і любить сонце. Перед збором цих грибів, рекомендується ретельно вивчити всі його зовнішні ознаки. Бажаємо всім любителям тихого полювання повних лукошек і гарного настрою.

Смотрите также:
537 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Евгений
Автор: Роман
Автор: Назар