Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Пошук білого гриба наприкінці літа

Пошук білого гриба наприкінці літа

Вавілен Асаговський 8 Август 10:10

Ось вже минають останні літні тижні, що традиційно будуть сповнені останніми літніми грозами. Сезон тихого полювання, цієї пори роки тільки починає набирати обертів, та з кожним днем ставатиме цікавішим. Сонце гріє вже не так сильно, тож прогулянка лісом у будь якому разі принесе грибникові неабияке задоволення, особливо це стосуватиметься хвойних лісів де наразі протікає нова хвиля плодоносіння найцінніших, білих грибів. У цій статті ми розповімо на які ділянки лісу слід звернути особливу увагу під час пошуку білого гриба, а також про його кулінарні та корисні властивості. Далі – детальніше.

 

Пошуки білого гриба наприкінці літнього сезону

Збір білого гриба напередодні осіннього сезону приноситиме дедалі більші результати. Цей різновид погано переносить сильну спеку та полюбляє вологі умови, тож ділянки масового зростання осінню та наприкінці літа дещо відрізнятимуться. Наразі, найбільші колонії спостерігатимуться під хвойними деревами, а зростання плодових тіл буде більш скупченим, аби залишатися у тіні та волозі, подалі від пекучого сонця. Вже на початку осені, навпаки, він більш щільно вкриватиме відкриті простори, такі як лісові галявини, що прогріваються під осіннім сонцем значно краще ніж у тіні. 

Пошук білого гриба у літньому лісі, особливо хвойному, не представляє особливих складнощів, якщо вони там є. Опале листя не зустрічається у соснових частинах, а у листяних воно ще не пожовкло та не вкрило килимом землю. Більшість з них, наразі можна знайти у вологих соснових лісах, тоді як у листяних, його слід шукати лише біля дубу, грабу або берези. Найкраще, виходити на пошуки білого гриба, коли напередодні проходив тривалий дощ, або зливи відбувались із короткими перервами протягом трьох днів. Варто звернути увагу й на те, що колір капелюшка у хвойному та листяному лісі може відрізнятися, під соснами він рожево-коричневий, або дещо червнуватий, тоді як у листяному лісі, особливо у дубняках — каштановий. Після спадання листя, у змішаних лісах знайти його, часом, буває дуже й дуже нелегко.

 

Поживні та корисні якості білого гриба

У першу чергу, завжди потрібно пам’ятати про той факт, що білі гриби, як і усі інші, сильно залежать від довкілля. Саме тому їх краще збирати у екологічно чистому середовищі, уникаючи місцевин, розташованих поряд із автомобільними трасами та підприємствами, що виділяють у повітря шкідливі викиди. Своїми смаковими якостями білий гриб славиться найбільше, проте мало хто знає про його лікувальні корисні властивості. Цей гриб, вирощений у чистому середовищі містить велику кількість лектину, мітогену, що засвоюючись людським організмом, надає дуже сильні противірусні властивості, що не тільки допомагають захиститися від хвороби, але й сприяють підвищенню імунітету, пригнічуючи навіть вірус імунодефіциту людини. До того ж, якісні білі гриби зовсім не потребують тривалої термічної обробки, і саме тому його подають у перших стравах, надаючи їм чудового, грибного смаку. Перед виходом на тихе полювання завжди добре вивчайте особливості зовнішнього вигляду грибів, які збираєтесь шукати. Бажаємо вам завжди наповнених кошиків та гарно провести час у передосінньому лісі!

Смотрите также:
398 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Сергей