Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Початок сезону сбору опенька осіннього

Початок сезону сбору опенька осіннього

Вавілен Асаговський 20 Сентябрь 03:47

Осінні опеньки, які також називають опеньком справжнім, славляться своїми смаковими якостями. У цьому місяці вони будуть рости незвично великими колоніями, чим ми і пропонуємо скористатися. Вони завжди широко поширені в лісах і збирати їх можна буде до самого закриття осіннього сезону збору грибів. Дихати в лісі з кожним днем стає все легше, а лісова осіння прохолода сильно збадьорює дух. Сприятливий, вологий український клімат зробить все, щоб ви сповна насолодилися процесом збору грибів, а особливо опеньків. У цій статті ми розповімо нашим читачам, про особливості збору опенка справжнього у вересні.

 

Опис опенька осіннього

Капелюшок цих грибів зазвичай 3-5 см в діаметрі, проте в окремих особин він цілком може сягати до 20 см. Ніжка досягає 20 см у висоту і 2 см в діаметрі. Ділянка під капелюшком трохи світліше. М'якоть цього гриба досить тонка, має сильний приємний фруктовий запах. Капелюшок у молодих особин цього гриба опуклий, з віком стає куди більш рівним. Споровий порошок білий.

Цей вид грибів віддає перевагу густому лісу із підвищеною вологістю. Є паразитом, і викликає білу гниль у дерев, на яких росте. З найбільшою ймовірністю їх можна буде зустріти на пнях або повалених деревах. Широко поширений в Україні. Також спостерігається біле світіння на пнях, де ростуть ці гриби. Зазвичай зростають великими колоніями, досить легко вирощуються штучно на пнях. Основний сезон збору - з серпня по другу половину листопада.

 

Смакові якості та особливості збирання

Опеньки дуже поживні, для приготування смачної страви багато їх не буде потрібно. Після кожного дощу ці гриби будуть розсипатися по землі знову і знову. Тут важливим фактором виступить ваше ставлення до природи і грибам зокрема. Акуратно зрізані під корінь гриби, дозволять вам зібрати новий, можливо навіть більший урожай, вже після наступного дощу.

Деякі любителі тихого полювання воліють збирати тільки великі особини цих грибів. Однак тут є один нюанс. Ніжка переросло гриба, є жорсткою і неїстівною, на відміну від його трохи дрібнішого побратима. У великих опеньків, гідними смаковими якостями володіє тільки капелюшок. Втрачаючи ніжку, ми втрачаємо цілий ряд корисних мікроелементів. Тому рекомендуємо збирати всі опеньки, які ви тільки зможете знайти.

Осінні опеньки мають такі, необхідні для організму людини мікроелементами, як мідь і цинк. Вживаються в їжу в солоному, маринованому, сушеному, смаженому і вареному вигляді. Слід також враховувати той факт, що опеньок осінній є умовно-їстівних грибом і перед вживанням, його потрібно ретельно проварити. Уважно вивчіть зовнішній вигляд гриба, щоб не сплутати його з неїстівним ложноопеньком. Бажаємо всім любителям тихого полювання прекрасного врожаю.

Смотрите также:
242 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Алеся
Автор: Игорь