Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Початок масового плодоносу білих грибів у липні

Початок масового плодоносу білих грибів у липні

Вавілен Асаговський 26 Июль 13:03

Білий гриб слід шукати з середини червня і до кінця вересня. Залежно від вологості клімату сезон може закінчиться і на початку вересня. Це більшою мірою буде залежати від швидкості зниження температури повітря, а також від частоти опадів. Боровики найбільше люблять теплу і вологу погоду. Білий гриб часто називають царем грибів. Великий, рівний і красивий. Збирання цього виду грибів, можна назвати класикою тихого полювання. У народі, цей гриб також називають боровиком або чистовиком. Білий гриб, в першу чергу, отримав свою популярність, завдяки своїм чудовим смаковим якостям і красивому зовнішньому вигляду. В їжу цей гриб вживається практично в будь-якому вигляді, і в будь якому блюді виходить надзвичайно смачним.

 

Типові місця зростання та зовнішній вигляд

Росте, переважно, у хвойних лісах, в сосновому бору або ялиннику. Білий гриб можна також зустріти під березою, однак найчастіше його знаходять під хвойними деревами. Також, ці гриби люблять такі місця як, порослі травою старі стежки в негустому лісі, на галявині і біля просік. Зустрічаються на нагрітих сонцем, галявинах. 

Білий гриб має бурий, оксамитовий на дотик, капелюшок. Діаметр капелюшка цього гриба досягає 25 сантиметрів. Довжина ніжки сягає 10 сантиметрів. Колір капелюшка каштаново - бурий. Форма капелюшка білого гриба опукло-округла, м'якоть під ним відчутно міцна та має відносно сильний, приємний запах. Капелюшок зверху гладкий, а з низу трубчатий. Дорослий гриб може сягати ваги у 250 грам, проте, нехай і дуже рідко, але зустрічаються особини під 7 кг!

 

Де варто шукати в першу чергу

Після дощу, відразу ж варто пройтися проміж сосен, і добре під ними пошукати. Не помітити такий гриб як боровик, влітку буде складно, проте краще не втрачати пильність. Білий гриб, найчастіше, знаходять під опалими гілками, серед моху або в тіні кущів. Знаюче де шукати, ви зможете знайти не один гриб цього виду, бо білий гриб дуже рідко зростає поодинці, і там, де був знайдений один, без сумніву є і інші, хоча іноді вони ростуть на відносно великій відстані один від одного. На одному майданчику, можна знайти відразу 10-20 боровиків. У березових гаях можна зустріти цілу колонію цих грибів кількістю від 4 до 40 штук.

 

Сусіди та небезпечні двійники білого гриба

Іноді присутність боровика в лісі видають інші види грибів, які часто є його сусідами. Типовим грибом - сусідом боровика, є такий гриб, як мухомор червоний. Також часто неподалік від місця зростання білого гриба часто облаштовані мурашники, також супутником цього гриба часто є трава Білоус.

Недосвідчені грибники можуть сплутати білий гриб з такими грибами як жовчний гриб або дубовик. Жовчний гриб насамперед відрізняється від білого запахом і неприємною гіркотою. Білий гриб нерідко піддається нападкам комах, в той час, як жовчний надзвичайно чистий і ніде не надкушений. Також жовчний гриб відрізняє рожевий трубчастий шар, а його м'якоть на зламі рожевіє.

Смотрите также:
  2027 2
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Комментарии   

   
  +1 # Андрей 04.10.2017 23:11
  У соснових лісах білий гриб слід шукати в останню чергу. Там він росте тільки у особливо врожайний час. Насамперед варто шукати у лісах з деревами листв’яних порід (дуб, береза, осика) в місцях з великою кількістю зеленої трави. Місця з травою є вологішими, що сприяє росту грибів, у тому числі й білих... 8)
   
   
  0 # Oleksandr Martin 26.08.2017 21:39
  Трошки потрібно скоригувати місця де ростуть білі гриби, окрім вказаних місць вони ростуть і біля дубів, і в букових лісах)))
   

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото