Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Опис польського гриба та типових ділянок його зростання

Опис польського гриба та типових ділянок його зростання

Вавілен Асаговський 10 Октябрь 17:21

Грибний сезон на самому піку, тож заядлі шанувальники тихого полювання ще довго зможуть поповнювати свої запаси. На цей період приходиться пік плодоношення найцінніших та найкорисніших представників грибного царства. У цій статті ми розповімо про такий польський гриб, його поживні та корисні цінності, типові ділянки зростання та, звісно ж, зовнішній опис і схожі види. Далі — детальніше!

 

Зовнішній вигляд польського гриба

Польський гриб зовнішньо дещо схожий на білий, та більш того, має східні смак та поживні цінності, не зважаючи на те, що відноситься до зовсім іншої групи. У висоту він сягає, загалом, не більш як у 14см, товщина ніжки — 2-4см, ніжка має дещо світліший колір від капелюшка, загалом дерев’янистий, іноді вкрита ледве відчутною лускою. Відмінною її особливістю є легке посиніння після дотику. Капелюшок куполоподібний від 7 до 12см у діаметрі, має коричнево-дерев’янистий колір та правильну, округлу форму. ЇЇ колір може відрізнятись, починаючи від світло-коричневого до темного. Шкірка капелюшка не знімається, на дотик м’ясиста та доволі щільна, у суху погоду суха, після випадіння дощу дещо клейкувата. М’якуш світлий або злегка жовтуватий, має приємний дерев’янистий аромат та яскраво виражений грибний смак, на розрізі швидко синіє під впливом повітря.

 

Типові ділянки зростання польського гриба

Польський гри поширений всією країною, зі сходу на захід, на півдні поширений менше, найбільша кількість спостерігається ближче до західних та північно західних кордонів, у Поліссі та Прикарпатті. Перші плодоноси спостерігаються ще у липні, пік найчастіше припадає на вересень або жовтень, закінчується наприкінці листопада, разом із першими денними заморозками, проте у гарному стані їх можна збирати і у грудні, особливо у м’які, теплі зими. Зустрічається переважно на піщаному ґрунті, у хвойних або мішаних лісах, переважно під деревами або поблизу щільної ділянки їх зростання на малих галявинах волого ґрунту. Утворює мікоризу із соснами, часом його можна зустріти посеред коріння, на стволах або на пнях повалених хвойних дерев.

 

Поживні та корисні цінності польського гриба

Польський гриб є одним з найцінніших представників грибного царства, а за складом корисних речовин майже не поступається білому. У приготуванні доволі легкий, проте тяжкий на шлунок, як і більшість грибів, навіть найкращої якості, не рекомендується до частого вживання. Подається у складі основних або перших страв, можна готувати вареним, смаженим або заготовлювати соленим, маринованим чи сушеним на довгу зиму. Дуже калорійний, не рекомендується до частого вживання під час дієти або шлункових чи ниркових розладів.

 

Двійники

Майже всі схожі види польського гриба відносяться до роду моховиків. Найбільш поширене плутання цього виду із власне білим грибом, моховиками жовчним та зеленим, проте за доброго знання його зовнішнього вигляду та реакцій сплутати його із будь яким іншим доволі важко. В першу чергу варто нагадати, що за відсутності досвіду у тихому полюванні, варто звернутися до більш досвідчених у цій справі напарників. Ніколи не збирайте незнайомі гриби!

Бажаємо вам приємної прогулянки осіннім лісом та завжди наповнених кошиків.

Смотрите также:
305 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото