Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Опеньок зимовий. Зовнішній вигляд, пошук та використання у кулінарії

Опеньок зимовий. Зовнішній вигляд, пошук та використання у кулінарії

Вавілен Асаговський 10 Январь 11:18

Пошук їстівних грибів в умовах середини зимового сезону значною мірою ускладнений. Доволі товстий шар снігу та змерзлий ґрунт створює складні умови росту навіть для зимових видів, тож шукати об’єкти для тихого полювання варто саме на деревах. Одним з таких, найвитриваліших видів є опеньок осінній, також відомий як зимовий гриб. У цій статті ми розповімо про те, де шукати зимовий гриб протягом січня, а також про його кулінарні та корисні властивості.

 

Зовнішній вигляд

Зимовий опеньок, також відомий як зимовий гриб або фламуліна бархатистоножкова (flammulina velutipes) не найбільший гриб  наших широт, проте, як і більшість представників свого виду, зростає чисельними колоніями. Шляпка гриба рівномірно випукла, інколи вкрита шаром характерного слизу. У діаметрі може сягати 8 см, але частіше не виростає більше 4-5см. Колір варіюватиметься бід блідо жовтого до медово-помаранчевого. Знизу на декілька тонів світліша ніж у центрі. Ніжка чиста, позбавлена додаткових пластин, товщиною може дорівнювати 1 см, а у висоту рідко перевищує 5см. Колір пластинок під капелюшком у молодих особин світло жовтий, але із віком темнішає до темно-помаранчевого. Пластинки розташовані достатньо рідко, інколи жорстко прикріплені до ніжки. Під час сильних морозів гриб замерзає, але знов відновлює ріст у часи короткочасних відлиг. На запах: приємні, нагадують сиру деревину. Перед виходом на пошуки варто ретельно вивчити зовнішній вигляд по фотографії.

 

Пошук та збір

Зимовий опеньок можна зустріти листяних лісах, активне плодоношення найчастіше розпочинається разом із першими заморозками, які приходять у нашу країні наприкінці осені - на початку зими. По своїй суті, його можна назвати паразитом, позаяк дуже шкодить деревам на яких зростає. Рідше, його колонії можна зустріти на повалених стовбурах або пнях, найчастіше зустрічається на старих тополях та вербах, особливо якщо останні зростають біля джерел прісної води. Загалом з’являється близько до коріння, інколи його можна знайти під верхнім шаром снігу. У цілому, добре знаючи місцевість та розташування дерев у лісі, завдання пошуку зимового гриба не буде надто складним. Під час безпосереднього збору гриб зрізається під саме коріння, щоб мати змогу прийти через 2-3 тижні, у часи кінця наступної відлиги для збору нового врожаю

 

Харчові властивості

Зимовий гриб відносять до умовно-їстівних. Широко культивується лише на далекому сході, в азіатських країнах. У Європі не отримав широкої популярності, позаяк містить токсини, що погано засвоюються організмом, проте значною частиною нейтралізуються шляхом тривалого відварювання. Вживається в їжі у солоному, маринованому та вареному вигляді. Після термічної обробки вкриваються шаром слизу, який, у свою чергу, не впливає на смакові якості. Відмінно підходить для доповнення основної страви, однак зловживання цими грибами може погано позначитись на травній системі та призвести до розладу шлунку. Підводячи підсумки, зимовий гриб дуже смачний, його доволі легко знайти у зимовому лісі, однак потребує особистого підходу до готування. 

Бажаємо вам приємної прогулянки по зимовому лісу та завжди повних козубів!

Смотрите также:
316 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Серега