Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для грибников

Часничник дрібний. Зимовий делікатес.

Часничник дрібний. Зимовий делікатес.

Вавілен Асаговський 24 Январь 11:23

Друга половина зими — не найкраща пора для тихого полювання, проте, завзятість завжди приносить результати, а навіть короткотривалі відлиги — нові плодоносіння зимових грибів, яких, зізнатися, не так вже й багато. Одним з таких видів, широко використовуваних у кулінарії, є часничник дрібний, також відомий як полост часниковий. У цій статті ми розповімо про те, де можна знайти цей гриб у зимових умовах, про його зовнішній вигляд, як він зростає та його використання у кулінарних цілях. Тепер про все це детальніше.

 

Зовнішній вигляд часничника дрібного

Часничник представляє з себе невеличкий гриб на тонкій ніжці, світло-коричневого кольору. Після випадіння дощу його колір темнішає, набуваючи блідо-рожевого тону. Шапка тонка, у ряді випадків загнута вгору, але частіше випуклої, майже конусоподібної форми. Діаметр шапки варіюється від 0,5 до 3 см, поверхня дуже гладка та приємна на дотик. Довжина ніжки може сягати 5 см, у той час як її товщина рідко перевищує 0,2мм. Пластинки під капелюшком тонкі та рідкі, майже не приєднані до ніжки. Характерною особливістю цього гриба є аромат, який сильно нагадує часник, завдяки чому він і отримав свою назву.

 

Збір часничника дрібного

Часничник звичайний можна зустріти у хвойному лісі, рідше у змішаному. У природних умовах зростає на хвойних деревах, а також на гниючих пнях та корі. Доволі часто його малочислені колонії можна зустріти на ґрунті, де восени зростала низькоросла рослинність. На порядок рясніше зростає біля джерел прісної води, у ділянках лісу, наповнених старими деревами, серед молодих насаджень його шукати марно. Часничник дрібний - один із видів грибів, що продовжує плодоносити навіть взимку. Проте, у часи тривалих або сильних морозів, цей гриб замерзає, та припиняє ріст до наступної відлиги. Збір варто починати саме після потеплінь, а найбільші врожаї збираються після дощу, безпосередньо за пару днів до прогнозованого похолодання.

 

Використання у кулінарії

Гриб, про який йде мова, по праву можна вважати справжнім делікатесом. Часничник дрібний або звичайний не вживається у самостійних стравах, натомість слугує відмінним доповненням до основної, але не як частина, а радше як приправа. Завдяки сильному грибово-часничному аромату, він придає будь-якій страві незрівнянного аромату та присмаку, та надовго запам’ятається вашим гостям. Після збору гриб недовго залишається у придатному до кулінарії вигляду, тому зібраний врожай одразу рекомендується засушити, за допомогою спеціального приладу, або у сухому, та відносно теплому приміщенні, захищеному від сонячних променів. Під час готування основної страви, гриб нарізають або натирають дрібною стружкою, та додають у страву невеликими порціями.

Бажаємо вам приємної прогулянки по зимовому лісі, сприятливої погоди та завжди повних козубів!

Смотрите также:
329 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Николай
Автор: Евгений
Автор: Віталій