Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для рыболовов

Жерехова риболовля напередодні осіннього сезону

Жерехова риболовля напередодні осіннього сезону

Вавілен Асаговський 30 Август 13:07

Останні тижні серпня приносять неабияке оживлення водної фауни, що починають почувати скоре наближення осінньої пори через прохолодні ночі. Саме на цей, передосінній період, приходиться один з найцікавіших періодів для спінінгової риболовлі, а саме початок сезонного жирування жереха. У цій статті ми розглянемо, типову для нього, сезонну поведінку, у який засіб та на які снасті його ловлять, а також найпридатніші принади для його вилову. Далі – детальніше.

 

Поведінка жереха наприкінці серпня

Мінлива погода, частіші опади та дедалі прохолодніші ночі змушують жереха повернутися до зграйного засобу життя та годуватися на порядок активніше. Саме на межі сезонів, починають спостерігатися, так звані «котли», ділянки масового полювання жереха на малька та дрібну рибу. Як правило, вони утворюються на значній відстані від берегу, тож підібратися до них на достатню відстань допоможе лише човен. Найдовший та найбільший пік активності жереха спостерігатиметься на світанку, він триватиме майже півгодини, після чого повторюватиметься ще декілька разів на добу по 10-15 хвилин. Ділянки високої активності хижака можна помітити по сплескам на поверхні, що утворюються коли жерех жене рибу на поверхню, атакуючи знизу, а також за скупченням чайок, що намагаються вхопити малька. Найчастіше, зустрітися із жерехом можна на перекатах із піщаним або гальковим ґрунтом, на ділянках із уповільненою течією, неподалік від високої рослинності, біля швидких приток та на неглибоких піщаних косах. Загалом, це місця скупчення верховодки, або малька, основного джерела їжі для хижака. Після бурного нападу на зграю кормової риби, жерех повертається до русла, де пережидає деякий час, доки зграї малька не заспокоються. Жерех – одна з тих риб, що славиться своєю обережністю навіть у періоди найактивнішого жору, тож підібратися до нього, наразі, ближче ніж на 50 метрів виде навряд чи, проте у доставці принади, за правильно підібраного місця, допоможе течія або тяжкі принади.

 

Снасті для вилову жереха у серпні

Для вилову жереха, як і інших хижаків, використовуватимуться, переважно, спінінгові снасті. Оптимальна довжина вудлища, у залежності від умов риболовлі, може коливатися від 2,4 до 2,7 метрів. Товщина основної жилки, враховуючи особливість принади, може сягати 0,3мм, тож на порядок вигідніше буде віддати перевагу шнурам, діаметром до 0,16мм. Котушка, у першу чергу повинна бути швидкою, із добре налагодженим фрикціоном, типорозміром не менше 3000.

 

Принади для вилову жереха у серпні

Вилов жереха, це в першу чергу далекі закидання та максимальне використання переваг течії. Так, у якості принади використовуватимуться тяжкі блешні, невеликі воблери із заглибленням не більш ніж 1 метр, а також кастмастер та девон, що максимально пристосовані до далекого закидання та утворюють у воді сильну вібрацію, що дозволяє привабити хижака з максимальної відстані та дещо вгамувати його обережність. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою! Ні хвоста, ні луски!

Смотрите также:
488 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Теги по рыбалке

Случайное фото